Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
191 880 zł
Umowa zawarta
10 grudnia 2025
Okres realizacji
15 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 191 880 zł – 676 500 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z osprzętem w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.

Zamawiający Gmina Lubin (Lubin, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z osprzętem w ramach Programu Ochrony Ludności i…”, wybierając ofertę wykonawcy KACHNIARZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 191 880 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina LubinLubin, Dolnośląskie (powiat Lubiński →)opublikowano 23 grudnia 2025
Wartość umowy
191 880 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KACHNIARZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Chojnów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 191 880,00 zł (umowę zawarto 10 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 191 880,00 zł do 676 500,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647541

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Księcia Ludwika I 3

1.5.2.)Miejscowość

Lubin

1.5.3.)Kod pocztowy

59-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.)Numer telefonu

768403100

1.5.8.)Numer faksu

768403140

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ug.lubin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.ug.lubin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_lubin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z osprzętem w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1d6c5d4a-dad5-4d55-b820-57fa98335bef

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00618410

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039388/27/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zakup i dostawa ciągnika rolniczego.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00524984

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.57.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego ciągnika rolniczego wraz z osprzętem. Rok produkcji ciągnika to minimum 2025 rok. Pojazd musi być nowy, nigdy nie używany, pozbawiony wad fabrycznych, spełniający obowiązujące aktualne normy spalin. Dostarczony pojazd musi być przygotowany do rejestracji. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia pod adres:

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Gminy Lubin Sp. z o.o.
Księginice 14, 59-300 Lubin,

wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami potrzebnymi do rejestracji. Ciągnik rolniczy musi być w pełni sprawny i gotowy do natychmiastowego użytkowania. Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia pracowników wskazanych przez Zamawiającego z obsługi pojazdu pod wyżej wskazanym adresem.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy stanową udostępnione ze SWZ dokumenty: „Opis przedmiotu zamówienia”, projektowane postanowienia umowy.

Na realizację przedmiotowego zadania Zamawiający ma otrzymać środki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli ww. środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane (art. 310 ustawy Pzp).

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

191880,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

676500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

191880,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KACHNIARZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6912558255

7.3.3)Ulica

Gołaczów 37

7.3.4)Miejscowość

Chojnów

7.3.5)Kod pocztowy

59-225

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

191880,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji do 15 dni od dnia podpisania umowy, ale nie później niż do dnia 15.12.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 191 880 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KACHNIARZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Chojnów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.