Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
785 389 zł
Umowa zawarta
5 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
0 ofert
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa paliwa gazowego na potrzeby obiektów Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol Sp. z o.o. - W-6

Zamawiający Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny "ATOL" Sp. z o.o. (Oleśnica, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa paliwa gazowego na potrzeby obiektów Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol…”, wybierając ofertę wykonawcy Axpo Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 785 389 zł.

Zamawiający: Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny "ATOL" Sp. z o.o.Oleśnica, Dolnośląskieopublikowano 22 grudnia 2025
Wartość umowy
785 389 zł
Liczba ofert
0 ofert
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 grudnia 2025

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Axpo Polska Sp. z o.o. (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 785 388,64 zł (umowę zawarto 5 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 0 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny "ATOL" Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 020270712

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Brzozowa7

1.5.2.)Miejscowość

Oleśnica

1.5.3.)Kod pocztowy

56-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

880762393

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

prezes@atol.olesnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://atol.olesnica.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa paliwa gazowego na potrzeby obiektów Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol Sp. z o.o. - W-6

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a5bd21d2-4d7b-4701-a1bb-d43e3d08c138

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00617381

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamówienie udzielono w trybie art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych z uwagi na wystąpienie wyjątkowej sytuacji. Wygasająca z dniem 31 grudnia 2025 r. umowa na dostawę gazu oraz brak wcześniejszej informacji o jej zakończeniu spowodowały realne ryzyko automatycznego wejścia Zamawiającego w taryfę rezerwową, potwierdzone w rozmowie z opiekunem PGNiG. Skutkowałoby to zakupem gazu po stawce ok. 884,40 zł netto/MWh, tj. znacząco wyższej od dotychczas obowiązującej. W wyniku niezwłocznie podjętych negocjacji Zamawiający uzyskał stawkę 235,00 zł netto/MWh. Zastosowanie trybów konkurencyjnych nie było możliwe z uwagi na brak czasu na zachowanie ustawowych terminów oraz minimalny czas zmiany dostawcy gazu wynoszący co najmniej 21 dni. Zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki było jedynym środkiem zapewniającym ciągłość dostaw gazu.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ATOL-GAZ-1-2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

785388,64 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa paliwa gazowego do obiektów OKR Atol Sp. z o.o., realizowana w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania obiektów oraz bezpieczeństwa ich użytkowników

4.5.3.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

785388,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

785388,64 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

785388,64 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Axpo Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

016380846

7.3.3)Ulica

Rondo Daszyńskiego 2B

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-843

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

785388,64 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamówienie udzielono w trybie art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, z uwagi na zaistnienie wyjątkowej i niemożliwej do przewidzenia sytuacji. Wygasająca z dniem 31 grudnia 2025 r. umowa na dostawę gazu oraz brak wcześniejszej informacji o jej zakończeniu stworzyły realne ryzyko automatycznego wejścia w taryfę rezerwową. Skutkowałoby to zakupem gazu po stawkach trzykrotnie wyższych od dotychczas obowiązujących, tj. ok. 884,40 zł netto/MWh, wobec aktualnej stawki 294,80 zł netto/MWh, co stanowiłoby poważne zagrożenie dla ciągłości funkcjonowania obiektów OKR ATOL Sp. z o.o. W wyniku podjętych niezwłocznie działań negocjacyjnych Zamawiający uzyskał nową stawkę w wysokości 235,00 zł netto/MWh, tj. o 59,80 zł netto/MWh niższą od dotychczas obowiązującej, co znacząco zabezpiecza interes finansowy Spółki.
Natychmiastowe zawarcie nowej umowy było konieczne. Zgodnie ze standardami rynkowymi minimalny okres zawierania umów na dostawę gazu wynosi co najmniej jeden rok, a zastosowanie trybów konkurencyjnych nie było możliwe z uwagi na brak czasu na zachowanie ustawowych terminów przewidzianych w ustawie Pzp. Dodatkowo proces zmiany kompleksowego dostawcy gazu trwa co najmniej 21 dni, co przy czasie, w którym ujawniono ryzyko, uniemożliwiało przeprowadzenie postępowania konkurencyjnego, wybór wykonawcy oraz skuteczne przeprocesowanie zmiany sprzedawcy. Zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki stanowiło jedyny środek proporcjonalny, niezbędny i adekwatny do ochrony interesu Zamawiającego oraz zapewnienia nieprzerwanej dostawy gazu i ciągłości funkcjonowania obiektów OKR ATOL Sp. z o.o.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny "ATOL" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oleśnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 785 389 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Axpo Polska Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.