Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Budowa łącznika pieszo-rowerowego pomiędzy osiedlem Batory a Rodzinnym Parkiem Rozrywki Trzy Wzgórza”

Zamawiający Miasto Wodzisław Śląski (Wodzisław Śląski, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa łącznika pieszo-rowerowego pomiędzy osiedlem Batory a Rodzinnym Parkiem Rozrywki…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Wodzisław Śląski

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6471277603

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bogumińska 4

1.4.2.)Miejscowość

Wodzisław Śląski

1.4.3.)Kod pocztowy

44-300

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.4.7.)Numer telefonu

324590558

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

a.boguszewska@wodzislaw-slaski.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wodzislaw-slaski.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6be9598b-926e-4434-93ad-a1fdb862d876

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00616329

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-22

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00228843

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowane z programu Priorytet FESL.03 Funduszu Europejskie dla zrównoważonej mobilności, Działanie FESL.03.02 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska – ZIT, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Budowa łącznika pieszo-rowerowego pomiędzy osiedlem Batory a Rodzinnym Parkiem Rozrywki Trzy Wzgórza”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Budowa łącznika pieszo-rowerowego pomiędzy osiedlem Batory a Rodzinnym Parkiem Rozrywki Trzy Wzgórza”
Postępowanie pn.: „Budowa łącznika pieszo-rowerowego pomiędzy osiedlem Batory a Rodzinnym Parkiem Rozrywki Trzy Wzgórza” prowadzone jest w ramach projektu pn. „Rozbudowa Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim”.
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa łącznika pieszo-rowerowego poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej z terenu Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza w stronę osiedla Batory w Wodzisławiu Śląskim wraz z budową zatoki przystankowej oraz oświetlenia parkowego. W zakres zamierzenia budowlanego wchodzi w szczególności budowa nawierzchni i podbudowy drogi, oraz budowa sieci elektrycznej.
Do opisu przedmiotu zamówienia dołącza się projekt techniczny, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt zagospodarowania terenu, przedmiar robót, wszystkie potrzebne opinie i uzgodnienia oraz projekt umowy.
Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

P.P.H.U KRIS-BRUK

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6421102540

4.3.4.)Miejscowość

Rybnik

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

513110,49 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00298519/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-16

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z procedurami związanymi z uzyskaniem decyzji zezwalającej na wycinkę drzew koniecznym jest wydłużenie czasu realizacji przedmiotu zamówienia.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

§4 ust. 2 umowy otrzymuje następujące brzmienie:
„ Termin zakończenia robót ustala się na 5 miesięcy i 23 dni od dnia podpisania umowy”.
Pozostałe postanowienia umowy pozostają bez zmian.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z koniecznością wykonania prac dodatkowych niepowodujących zmian ogólnego charakteru umowy i niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.
Z uwagi na zmianę wartości umowy o kwotę 74 613,36 zł brutto strony zawierają aneks.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

§7 ust.1 umowy otrzymuje następujące brzmienie:
„ Strony ustalają, że za wykonane roboty będące przedmiotem niniejszej umowy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości:
cena netto: 477 824,27 zł (słownie złotych: czterysta siedemdziesiąt siedem tysięcy osiemset dwadzieścia cztery i 27/100), podatek VAT: 109 899,58 zł (słownie złotych: sto dziewięć tysięcy osiemset dziewięćdziesiąt
dziewięć i 58/100), cena brutto: 587 723,85 zł (słownie złotych: pięćset osiemdziesiąt siedem tysięcy siedemset dwadzieścia trzy i 85/100).
Pozostałe postanowienia umowy pozostają bez zmian.

5.4.6.)Wartość zmiany

74613,36

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

587723,85 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Wodzisław Śląski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wodzisław Śląski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.