Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
247 240 zł
Umowa zawarta
17 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Czas dostarczenia samochodu zastępczego w przypadku awarii samochodu do przewozu żywności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Usługa przygotowania, dostawy posiłków i napojów dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Rumi”.

Zamawiający Gmina Miejska Rumia (Rumia, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa przygotowania, dostawy posiłków i napojów dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo –…”, wybierając ofertę wykonawcy Harcerski Ośrodek Centrum Przygody ZHP. Wartość umowy: 247 240 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Miejska RumiaRumia, Pomorskie (powiat Wejherowski →)opublikowano 19 grudnia 2025
Wartość umowy
247 240 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 listopada 2025

    Termin ofert: 8 grudnia 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Harcerski Ośrodek Centrum Przygody ZHP (Rumia), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 247 240,00 zł (umowę zawarto 17 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIEJSKA RUMIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675178

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sobieskiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Rumia

1.5.3.)Kod pocztowy

84-230

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.7.)Numer telefonu

586796574

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@um.rumia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.rumia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/um_rumia

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Usługa przygotowania, dostawy posiłków i napojów dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Rumi”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2ceef250-1cbf-451f-b8c5-c40fced53e86

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00611787

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00564233

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.65.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

265185,19 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest "Usługa przygotowania, dostawy posiłków i napojów dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Rumi".
2. Przedmiot zamówienia obejmuje zapewnienie codziennej produkcji i dowóz własnym transportem posiłków i napojów dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Rumi.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy określają załączniki:
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik A do SWZ,
b) Wzór umowy – załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

247240,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

247240,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

247240,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Harcerski Ośrodek Centrum Przygody ZHP

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5882225004

7.3.3)Ulica

Włókiennicza 14A

7.3.4)Miejscowość

Rumia

7.3.5)Kod pocztowy

84-230

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

247240,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55520000-1Usługi dostarczania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
214 019 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
37 935 zł419 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
381 947 zł
Źródło próbki
CPV 55520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
37 935 zł
Mediana
214 019 zł
Górny kwartyl
419 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Rumia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rumia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 247 240 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55520000-1 (Usługi dostarczania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Harcerski Ośrodek Centrum Przygody ZHP (Rumia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.