Budowa drogi leśnej nr DR/006 na terenie obrębu leśnego Marcule w Leśnictwach Seredzice i Polany – ETAP III w km 6+500 - 9+026,15
Zamawiający Nadleśnictwo Marcule (Iłża, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa drogi leśnej nr DR/006 na terenie obrębu leśnego Marcule w Leśnictwach Seredzice i…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 802 566 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
05 grudnia 2025
Termin ofert: 29 grudnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
19 grudnia 2025
- Wynik: wybrano wykonawcę
23 lutego 2026
9 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | NADLEŚNICTWO MARCULE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 670080721 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Marcule 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Iłża |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 27-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL921 - Radomski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | dyrektor@instytut.info.pl |
| 1.4.8.) | Numer faksu | dyrektor@instytut.info.pl |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | marcule@radom.lasy.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.radom.lasy.gov.pl/marcule |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00611708 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-12-19 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00578070 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.14. | Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Przed zmianą | 11) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1129, z późn. zm.). Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu robót budowlanych zgodnych z robotami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia (tj. budowa lub przebudowa dróg leśnych i infrastruktury z nimi związanej) oraz robót podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w niniejszym punkcie, objęte będą roboty realizowane na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Marcule, bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Całkowita wartość tych dodatkowych robót budowlanych nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Po zmianie: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1129, z późn. zm.). Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu robót budowlanych zgodnych z robotami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia (tj. budowa lub przebudowa dróg leśnych i infrastruktury z nimi związanej) oraz robót podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w niniejszym punkcie, objęte będą roboty realizowane na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Marcule, bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Całkowita wartość tych dodatkowych robót budowlanych nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-12-22 10:00 Po zmianie: 2025-12-29 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-12-22 10:02 Po zmianie: 2025-12-29 10:02 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-01-20 Po zmianie: 2026-01-27 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.