Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
199 997 zł
Umowa zawarta
15 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Możliwość śledzenia przesyłek krajowych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

IR.ZP.271.37.2025 Świadczenie usług pocztowych dla Urzędu Gminy Grybów w 2026 roku

Zamawiający Gmina Grybów (Grybów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „IR.ZP.271.37.2025 Świadczenie usług pocztowych dla Urzędu Gminy Grybów w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy Poczta Polska S.A. Wartość umowy: 199 997 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina GrybówGrybów, Małopolskie (powiat Nowosądecki →)opublikowano 17 grudnia 2025
Wartość umowy
199 997 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,2 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 listopada 2025

    Termin ofert: 4 grudnia 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Poczta Polska S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 199 996,74 zł (umowę zawarto 15 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRYBÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892268

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jakubowskiego 33

1.5.2.)Miejscowość

Grybów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-330

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 448 42 10

1.5.8.)Numer faksu

18 445 04 02

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminagrybow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminagrybow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-grybow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

IR.ZP.271.37.2025 Świadczenie usług pocztowych dla Urzędu Gminy Grybów w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3dccc7df-cbe9-4851-81d8-c6b80a3eb5d4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00606055

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00054871/20/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Świadczenie usług pocztowych dla Urzędu Gminy Grybów w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00557629

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.ZP.271.37.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Urzędu Gminy Grybów (ul. Jakubowskiego 33, 33-330 Grybów) w 2026 roku w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek listowych, druków bezadresowych i paczek, zwrotu przesyłek niedoręczonych oraz Elektroniczne potwierdzenie odbioru - zgodnie z ustawą Prawo pocztowe. Wszystkie usługi świadczone będą sukcesywnie.
2. Szacunkowe ilości przewidzianych przesyłek i paczek w okresie świadczenia usługi: Usługi pocztowe: ok 33 723 sztuk

4.5.3.)Główny kod CPV

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

199996,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

199996,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

199996,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Poczta Polska S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5250007313

7.3.3)Ulica

ul. Rodziny Hiszpańskich 8

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-940

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

199996,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

64112000-4Usługi pocztowe dotyczące listów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grybów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grybów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 199 997 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64112000-4 (Usługi pocztowe dotyczące listów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Poczta Polska S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.