Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość umów
402 797 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych - rejon Jaryłówka, Krynki, Różanystok, Szudziałowo. Szczegółowy zakres poszczególnych z
    Wartość umowy
    65 632 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych - rejon Gruszki, Bartniki. Szczegółowy zakres poszczególnych zadań określa załącznik nr
    Wartość umowy
    63 504 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych - rejon Nowa Łuka, Dubicze Cerkiewne, Białowieża. Szczegółowy zakres poszczególnych zad
    Wartość umowy
    216 950 zł
    3 oferty
  4. Umowa zawarta
    Część 4Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych - rejon Połowce, Mielnik. Szczegółowy zakres poszczególnych zadań określa załącznik nr
    Wartość umowy
    56 711 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych w podziale na cztery części.”

Zamawiający 25. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne –…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 402 797 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: 25. Wojskowy Oddział Gospodarczy w BiałymstokuBiałystok, Podlaskieopublikowano 17 grudnia 2025
Łączna wartość umów
402 797 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 października 2025

    Termin ofert: 4 listopada 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    17 grudnia 2025

    2 oferty3 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: MPO Sp. z o.o. (części 1, 4); PPHU ABBA-EKOMED Sp. z o.o. (część 2); Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 402 796,80 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 9 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

25. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Białymstoku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 200689828

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kawaleryjska 70

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-325

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

25wog.kancelaria@ron.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.25wog.wp.mil.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1199203

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Obrona

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych w podziale na cztery części.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-89df66a0-38ce-4b9c-9b63-2fc619cfddd3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00604691

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00005926/42/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.16 Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne (popiołu) w podziale na cztery części

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00497076

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

104/W1/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

424526,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych - rejon Jaryłówka, Krynki, Różanystok, Szudziałowo.

Szczegółowy zakres poszczególnych zadań określa załącznik nr 3 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.5.)Wartość części

74675,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych - rejon Gruszki, Bartniki.
Szczegółowy zakres poszczególnych zadań określa załącznik nr 3 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.5.)Wartość części

66150,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych - rejon Nowa Łuka, Dubicze Cerkiewne, Białowieża.
Szczegółowy zakres poszczególnych zadań określa załącznik nr 3 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.5.)Wartość części

224160,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – odbiór popiołu z obozowisk wojskowych - rejon Połowce, Mielnik.
Szczegółowy zakres poszczególnych zadań określa załącznik nr 3 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.5.)Wartość części

59541,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

65631,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

77868,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

65631,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MPO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5420201038

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

65631,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

63504,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

122472,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

63504,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPHU ABBA-EKOMED Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8790168464

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

63504,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

216950,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

272160,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

216950,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5431002087

7.3.4)Miejscowość

Hajnówka

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

216950,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

56710,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

67284,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

56710,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MPO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5420201038

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

56710,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90511000-2Usługi wywozu odpadów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
891 147 zł
Próbka: 58 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
236 536 zł5 962 402 zł
Rozstęp międzykwartylowy
5 725 866 zł
Źródło próbki
CPV 90511000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
236 536 zł
Mediana
891 147 zł
Górny kwartyl
5 962 402 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

25. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 402 797 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90511000-2 (Usługi wywozu odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MPO Sp. z o.o. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.