Zakup i dostawa urządzeń informatycznych dla Urzędu Statystycznego w podziale na 2 części
Zamawiający Urząd Statystyczny w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup i dostawa urządzeń informatycznych dla Urzędu Statystycznego w podziale na 2 części”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 196 138 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=528, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Urząd Statystyczny w Gdańsku |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000331576 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Danusi 4 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gdańsk |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 80-434 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL633 - Trójmiejski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 58 7683130 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 58 7683270 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | SekretariatUSGDK@stat.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://gdansk.stat.gov.pl/zamowienia-publiczne-us/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-78d27e86-d46c-451b-8d69-c56baeefeed3 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00604153 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-12-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00512527 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup i dostawa urządzeń informatycznych dla Urzędu Statystycznego w podziale na 2 części |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia podstawowego jest zakup i dostawa 17 sztuk laptopów z procesorem umożliwiający uzyskanie minimum 15000 punktów w teście PassmarkCPU wraz z oprogramowaniem i wyświetlaczem 15,6”, dodatkowymi akcesoriami spełniających parametry techniczne określone w Załączniku nr 1 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30213000-5 - Komputery osobiste |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 30213300-8 - Komputer biurkowy |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa komputerów stacjonarnych typu PC w obudowie Midi Tower w ilości 34 sztuki z procesorem o wydajności nie mniejszej niż 21 000 punktów. (wartość Average CPU Mark) w aktualnym teście PassMark CPU Mark zgodnie z wynikami opublikowanymi na stronie http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30213300-8 - Komputer biurkowy |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-02 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-18 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Web-Profit Maciej Kuźlik |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 4980138493 |
| 4.3.3.) | Ulica | Spokojna 18 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Piekary Śląskie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 41-940 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 48093,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00581227/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 48093,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.