Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa drogi powiatowej nr 3067D – budowa chodnika w miejscowości Kowalskie

Zamawiający Gmina Kondratowice (Prusy, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi powiatowej nr 3067D – budowa chodnika w miejscowości Kowalskie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KondratowicePrusy, Dolnośląskieopublikowano 16 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 636 330 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kondratowice

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934940

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Kondratowice, Nowa 1

1.4.2.)Miejscowość

Prusy

1.4.3.)Kod pocztowy

57-150

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.7.)Numer telefonu

713927681

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kondratowice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kondratowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-615d68ef-a885-4d5e-8fee-69abc0d248c2

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00602547

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-16

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00363619

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa drogi powiatowej nr 3067D – budowa chodnika w miejscowości Kowalskie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 3067D w miejscowości Kowalskie, polegająca na budowie chodnika z kostki brukowej betonowej na odcinku 200 mb na działkach nr 67 i 38. Początek prac od posesji nr 14 do posesji nr 7 – w kierunku miejscowości Żelowice.

2. Zakres inwestycji będzie obejmował:

I. Roboty przygotowawcze, w tym:
- roboty pomiarowe
- roboty remontowe – frezowanie nawierzchni bitumicznej

II. Roboty związane z wykonaniem chodników, w tym:
- wykonanie koryta na poszerzeniach chodnika w gruncie
- podbudowa z kruszywa naturalnego – warstwa dolna
- podbudowa z kruszywa naturalnego stabilizowanego cementem
- podsypka cementowo-piaskowa z zagęszczeniem mechanicznym
- nawierzchnie z kostki brukowej betonowej

III. Roboty związane z wykonaniem zjazdów na posesje, w tym:
- wykonanie chodnika na poszerzeniach chodnika w gruncie
- wzmocnienie podłoża
- podbudowa z kruszywa naturalnego – warstwa dolna
- podbudowa z kruszywa naturalnego stabilizowanego cementem
- podbudowa z kruszywa łamanego – warstwa górna
- podsypka cementowo-piaskowa z zagęszczeniem mechanicznym
- nawierzchni z kostki brukowej betonowej

IV. Roboty związane z wykonaniem obrzeży i krawężników
- rowki pod krawężniki i ławy krawężnikowe
- ława pod krawężniki, obrzeza i ścieki
- krawężniki betonowe
- obrzeza betonowe
- wypełnienie nawierzchni po frezowaniu przy krawężnikach

Szczegółowy zakres robót określa przedmiar robót oraz PZT, które stanowią załączniki do niniejszej SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-10-12

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Nobilis Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 525150500

4.3.3.)Ulica

Ślężna 17

4.3.4.)Miejscowość

Oleszna

4.3.5.)Kod pocztowy

58-214

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

147775,17 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00423657/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-21

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wykonawca wystąpił z wnioskiem o przedłużenie terminu wykonania umowy ze względu na zwiększony zakres prac oraz oczekiwanie na zatwierdzenie projektu tymczasowego organizacji ruchu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Termin wykonania umowy został przedłużony do dnia 21.11.2025 r. Pozostałe warunki umowy bez zmian.

5.4.6.)Wartość zmiany

213656,95

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

213656,95 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233260-9Roboty budowlane w zakresie dróg pi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
636 330 zł
Próbka: 862 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 041 zł1 621 594 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 316 552 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 041 zł
Mediana
636 330 zł
Górny kwartyl
1 621 594 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kondratowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Prusy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233260-9 (Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.