Przebudowa budynku H w zakresie dostosowania do warunków ochrony P.Poż.: KLATKA SCHODOWA NR 1 w ramach zad. pn. „Wykonanie instalacji awaryjnej, ewakuacyjnej oraz dostos. P.Poż. w bud. H” - etap VII
Zamawiający Politechnika Rzeszowska Im.ignacego Łukasiewicza (Rzeszów, Podkarpackie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przebudowa budynku H w zakresie dostosowania do warunków ochrony P.Poż.: KLATKA SCHODOWA…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4905, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,1 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
09 grudnia 2025
Termin ofert: 7 stycznia 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
09 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
16 grudnia 2025
- Wynik: wybrano wykonawcę
30 stycznia 2026
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
20 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POLITECHNIKA RZESZOWSKA IM.IGNACEGO ŁUKASIEWICZA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001749 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | al. Powstańców Warszawy 12 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Rzeszów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 35-959 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL823 - Rzeszowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 17 8653888 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ochal@prz.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.prz.edu.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00602333 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-12-16 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00584275 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Sytuacja ekonomiczna lub finansowa O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej tj. a) wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 zł b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę co najmniej 400 000,00 zł Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie dokumentów wyszczególnionych w punkcie 9 SWZ, na zasadzie spełnia/nie spełnia Zdolność techniczna lub zawodowa O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który spełnia warunki dotyczące zdolności technicznej i zawodowej, tj.: 1) posiada doświadczenie zawodowe rozumiane jako należyte wykonanie co najmniej jednego podobnego zamówienia w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) Przez podobne zamówienie należy rozumieć wykonanie robót wykończeniowych w budynku, o wartości co najmniej 500 000 zł brutto . 2) dysponuje lub będzie dysponował osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń w zakresie kierowania robotami w specjalnościach: - konstrukcyjno-budowlanej, po jednej osobie w każdej z wymienionych specjalności, posiadającymi co najmniej 3-letnie doświadczenie w uzyskanej specjalności (każda z osób) lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie dokumentów wyszczególnionych w punkcie 9 SWZ, na zasadzie spełnia/nie spełnia. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku Po zmianie: Sytuacja ekonomiczna lub finansowa O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej tj. a) wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 500 000,00 zł b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę co najmniej 150 000,00 zł Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie dokumentów wyszczególnionych w punkcie 9 SWZ, na zasadzie spełnia/nie spełnia Zdolność techniczna lub zawodowa O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który spełnia warunki dotyczące zdolności technicznej i zawodowej, tj.: 1) posiada doświadczenie zawodowe rozumiane jako należyte wykonanie co najmniej jednego podobnego zamówienia w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) Przez podobne zamówienie należy rozumieć wykonanie robót wykończeniowych w budynku, o wartości co najmniej 500 000 zł brutto . 2) dysponuje lub będzie dysponował osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń w zakresie kierowania robotami w specjalnościach: - konstrukcyjno-budowlanej, po jednej osobie w każdej z wymienionych specjalności, posiadającymi co najmniej 3-letnie doświadczenie w uzyskanej specjalności (każda z osób) lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie dokumentów wyszczególnionych w punkcie 9 SWZ, na zasadzie spełnia/nie spełnia. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-12-29 10:00 Po zmianie: 2026-01-07 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-12-29 10:15 Po zmianie: 2026-01-07 10:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-01-27 Po zmianie: 2026-02-05 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.