Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja istniejącego budynku magazynowego w ramach programu OL i OC w Maszewie”

Zamawiający Gmina Maszewo (Maszewo, Lubuskie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja istniejącego budynku magazynowego w ramach programu OL i OC w Maszewie”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina MaszewoMaszewo, Lubuskieopublikowano 16 grudnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MASZEWO

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Maszewo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770273

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

71

1.5.2.)Miejscowość

Maszewo

1.5.3.)Kod pocztowy

66-614

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.7.)Numer telefonu

68 383 13 21

1.5.8.)Numer faksu

68 383 13 76

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@maszewo.net.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

maszewo.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e8914932-00da-4b6e-8bf5-bd6d83f6fa78

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja istniejącego budynku magazynowego w ramach programu OL i OC w Maszewie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e8914932-00da-4b6e-8bf5-bd6d83f6fa78

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00601224

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00120373/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Przebudowa wraz z modernizacją magazynu na dz. nr 233/2 obręb Maszewo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00540165

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RB.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1444456,12 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja istniejącego budynku magazynowego w ramach programu OL i OC w Maszewie.

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ, na który składa się:
Załącznik nr 2.1. – Dokumentacja Projektowa w tym:
2.1.1. Projekt architektoniczno-budowlany,
2.1.2. Projekt techniczny,
Załącznik nr 2.2. – Przedmiar robót,
Załącznik nr 2.3. – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).
Załącznik nr 2.4. – Harmonogram rzeczowo-finansowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262522-6 - Roboty murarskie

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm., dalej: PZP), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia (SWZ) oraz ogłoszeniem o zamówieniu, w terminie do dnia 03.12.2025 r. do godz. 09:00 złożono cztery oferty:
• Oferta nr 1 – Libri Constructions Sp. z o.o., cena: 1 695 875,32 zł,
• Oferta nr 2 – Przedsiębiorstwo Budowlane MHM PAECH Sp. z o.o., cena: 1 585 538,30 zł,
• Oferta nr 3 – Fach-Dach Robert Lentowczyk, cena: 1 525 200,00 zł,
• Oferta nr 4 – KOE Sp. z o. o., cena: 1 570 744,87 zł.
Kwota, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, została ujawniona na stronie internetowej prowadzonego postępowania (platforma E-zamówienia) przed otwarciem ofert i wynosi 1 217 000,00 zł (art. 222 ust. 4 PZP).
Najniższa cena zaoferowana w postępowaniu, tj. cena oferty nr 3 – 1 525 200,00 zł, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia – 1 217 000,00 zł. Jednocześnie wszystkie złożone oferty przekraczają wskazaną kwotę. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia do poziomu ceny najkorzystniejszej oferty.
Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy PZP, w przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, postępowanie podlega unieważnieniu bez konieczności przeprowadzania czynności badania i oceny ofert, albowiem od początku wiadomo, że żadna oferta nie mieści się w ustalonym limicie finansowym. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) PZP.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1525200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1695875,32 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Maszewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Maszewo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.