Zabezpieczenie skarpy przy moście kolei wąskotorowej w Koronowie
Zamawiający Gmina Koronowo (Koronowo, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Zabezpieczenie skarpy przy moście kolei wąskotorowej w Koronowie”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Koronowo |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 092350665 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Zwycięstwa 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Koronowo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 86-010 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL613 - Bydgosko-toruński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 523826459 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | monika.dunajska@um.koronowo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.koronowo.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00596420 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-12-12 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00583453 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA I ZAMAWIAJĄCY |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 1.5.9. | Adres poczty elektronicznej Przed zmianą | monika.dunajska@um.koronowo.pl Po zmianie: beata.nitka@um.koronowo.pl |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 9.1. | Informacje dodatkowe Przed zmianą | WIZJA LOKALNA 1. W związku z postępującą erozją powierzchni skarpy, przed złożeniem oferty Zamawiający zaleca aby Wykonawcy ubiegający się o wykonanie zamówienia przeprowadzali wizję lokalną na miejscu inwestycji celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. 2. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia. Po zmianie: WIZJA LOKALNA OBOWIĄZKOWA! 1. Złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. Z odbycia wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół podpisany przez strony, który będzie stanowił potwierdzenie odbycia wizji lokalnej. 2. Wizja lokalna jest obowiązkowa. Złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 uPzp. 3. Zamawiający wyznacza termin wizji lokalnej w dniu 29 grudnia 2025 r. w godzinach 10:00 – 12:00 na miejscu zadania inwestycyjnego. 4. Zamawiający informuje, iż jest możliwy inny termin odbycia wizji lokalnej po uprzednim uzgodnieniu terminu z Zamawiającym – z osobą wskazaną w pkt 6. 5. Zamawiający nie zawraca kosztów udziału w wizji lokalnej, w tym w szczególności dojazdu na miejsce realizacji planowanych robót. 6. Osoba wyznaczona do komunikowania się z Wykonawcami: Piotr Pokora e-mail: piotr.pokora@um.koronowo.pl, tel. 52 3826 451. 7. Zamawiający wprowadza obowiązek odbycia wizji lokalnej przed złożeniem oferty ze względu na specyficzny i trudny charakter terenu (dynamiczne i nietypowe warunki terenowe – czynne osuwisko i postępująca erozja skarpy), szczególne warunki prowadzenia robót (ograniczone możliwości transportu i logistyki – brak możliwości użycia standardowych maszyn, dostęp do miejsca wykonywania robót jest bardzo ograniczony, jedyną możliwą trasą transportu materiałów i sprzętu jest istniejąca, wąska ścieżka rowerowa przebiegająca po grzbiecie czynnego osuwiska), oraz konieczność prawidłowego oszacowania kosztów i technologii realizacji zamówienia. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-12-30 09:00 Po zmianie: 2026-01-13 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-12-30 10:00 Po zmianie: 2026-01-13 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-01-28 Po zmianie: 2026-02-11 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.