Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa innego budynku niemieszkalnego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek rekreacyjno-kulturalny z zapleczem i częścią garażową przeznaczony dla SP ZOZ Jarosław

Zamawiający Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej Im.prof.antoniego Kępińskiego w Jarosławiu (Jarosław, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa innego budynku niemieszkalnego wraz ze zmianą sposobu…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 821 951 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

SPECJALISTYCZNY PSYCHIATRYCZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ IM.PROF.ANTONIEGO KĘPIŃSKIEGO W JAROSŁAWIU

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000296638

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 18

1.4.2.)Miejscowość

Jarosław

1.4.3.)Kod pocztowy

37-500

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.4.7.)Numer telefonu

16 621 46 11

1.4.8.)Numer faksu

16 621 24 45

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@spzozjaroslaw.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://spzozjaroslaw.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5cdf9d70-e37c-4802-b485-4ecac1e69e2c

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00596409

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-12-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00363794

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa innego budynku niemieszkalnego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek rekreacyjno-kulturalny z zapleczem i częścią garażową przeznaczony dla SP ZOZ Jarosław

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakres rozbudowy, nadbudowy i przebudowy innego budynku niemieszkalnego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek rekreacyjno-kulturalny z zapleczem i częścią garażową przeznaczony dla SP ZOZ Jarosław wchodzą:
1. Roboty rozbiórkowe
2. Roboty murarskie
3. Roboty posadzkarskie
4. Roboty ścienne
5. Montaż stolarki
6. Instalacja elektryczna, teletechniczna
7. Instalacja wod.-kan., c.o.
8. Wyposażenie : krzesła w ilości 50 szt.
10. Wymiana zewnętrznej instalacji pary technologicznej.

LOKALIZACJA:
SP ZOZ Jarosław ul. Kościuszki 18 Jarosław – Wiata

A. Przewidywany zakres robót

Zakres robót do wykonania w aktualnym przetargu:
Roboty związane są z Rozbudową, nadbudową i przebudową innego budynku niemieszkalnego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek rekreacyjno-kulturalny z zapleczem i częścią garażową przeznaczony dla SP ZOZ Jarosław. Wiatę magazynową o konstrukcji stalowej należy wzmocnić dodatkowymi profilami o przekroju przenoszącym siły występujące w obiekcie. Ściany obudować płytami warstwowymi, zamontować stolarkę okienną i drzwiową. Wykonać prace posadzkarskie oraz ścienne. W obiekcie należy wykonać instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, instalację c.o. oraz hydrantową. Wymiana zewnętrznej instalacji pary technologicznej pomiędzy budynkiem Nr 5 (kuchnia główna SP ZOZ ) a kotłownią.

Uwaga:
1. Roboty modernizacyjne nie mogą stwarzać utrudnień oraz dostępu i dojazdu do innych budynków od strony terenu szpitala. Szczegółowy zakres robót zawarty jest w dokumentacji projektowej opracowanej przez firmę „SAN-PROJ” Usługi Projektowe, Janusz Kalamarz ul. Głęboka 3, 37-200 Przeworsk , zatwierdzonej przez Starostę Jarosławskiego decyzją o pozwoleniu na budowę Nr 297/2025 znak: AB-AAB.6740.356.2025 z dnia 31.07.2025r., Projekt Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa innego budynku niemieszkalnego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek rekreacyjno-kulturalny z zapleczem i częścią garażową przeznaczony dla SP ZOZ Jarosław

1. Przedmiar robót stanowi dokument pomocniczy do opisu przedmiotu zamówienia.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres robót) oraz warunki ich realizacji zawiera dokumentacja załączona do specyfikacji warunków zamówienia, a w szczególności:
a) dokumentacja projektowa,
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
c) przedmiary robót.

3.8.)Główny kod CPV

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45262620-3 - Ściany nośne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-09-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2025-11-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Łukasz Korytko EL-PER

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

792-210-09-20

4.3.3.)Ulica

Wola Węgierska 26

4.3.4.)Miejscowość

Pruchnik

4.3.5.)Kod pocztowy

37-560

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

2049180,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00417752/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-10-06

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji Umowy zaistniała potrzeba wykonania przez dotychczasowego Wykonawcę koniecznych, dodatkowych robót budowlanych, nieuwzględnionych w zamówieniu podstawowym (dalej „Roboty Konieczne”) zgodnie z treścią:
a) protokołu konieczności z dnia 26.09.2025 r. (załącznik nr 1 do Aneksu);
b) wniosku Wykonawcy z dnia 30.09.2025 r.;
Zmiana dotychczasowego Wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych i technicznych: analiza rynku przeprowadzona przez Zamawiającego prowadzi do wniosku iż, wykonanie Robót Koniecznych przez nowego wykonawcę spowoduje poniesienie przez Zamawiającego dużo większego kosztu wykonania robót budowlanych oraz znacząco wydłuży czas realizacji inwestycji ze względów technicznych (transport specjalistycznego sprzętu budowlanego, interoperacyjność wyposażenia);

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana Umowy w zakresie wykonania Robót Koniecznych wynosi: 356 801,40 zł brutto (słownie: trzysta pięćdziesiąt sześć tysięcy osiemset jeden złotych 40/100), nie przekraczając tym samym 50 % pierwotnej wartości Umowy;
Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania prace wskazane w protokole konieczności z dnia 26.09.2025 r. (załącznik nr 1 do Aneksu) zgodnie z kosztorysem z dnia 30.09.2025 r. (załącznik nr 2 do Aneksu)

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

356801,49

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215140-0Roboty budowlane w zakresie obiektó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 821 951 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 435 zł3 403 728 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 233 292 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
170 435 zł
Mediana
1 821 951 zł
Górny kwartyl
3 403 728 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).