Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 451 400 zł
Umowa zawarta
11 grudnia 2025
Okres realizacji
175 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 451 400 zł – 2 223 303 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlane i prace konserwatorskie dot. elewacji budynku głównego Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Zamawiający Teatr Wybrzeże (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty budowlane i prace konserwatorskie dot. elewacji budynku głównego Teatru Wybrzeże w…”, wybierając ofertę wykonawcy BUDKON Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 451 400 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Teatr WybrzeżeGdańsk, Pomorskieopublikowano 11 grudnia 2025
Wartość umowy
1 451 400 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDKON Sp. z o.o. (Gdańsk), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 451 400,00 zł (umowę zawarto 11 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 451 400,00 zł do 2 223 302,55 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 175 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Teatr Wybrzeże

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000279108

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Św. Ducha 2

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-834

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@teatrwybrzeze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.teatrwybrzeze.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/teatrwybrzeze

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane i prace konserwatorskie dot. elewacji budynku głównego Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cb3588bb-ee47-46f7-9d51-0d773661c541

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00593268

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00028652/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Roboty budowlane i prace konserwatorskie dot. elewacji budynku głównego Teatru Wybrzeże w Gdańsku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00499718

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPI-3700-3/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich dotyczących elewacji budynku Głównego Teatru Wybrzeże przy ul. Św. Ducha 2 w Gdańsku. Roboty budowlane realizowane będą na dz. 236 obr. 0089 w Gdańsku, jedn. ewidencyjna 226101_1, M. Gdańsk, Kategoria IX (budynki kultury, nauki i oświaty).
2. Zakres niniejszego postępowania to: dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych pn. „Remont elewacji budynku Teatru Wybrzeże” z dnia 07.10.2025 r., stanowiące załączniki do SWZ.
3. Dla ww. robót budowlanych wydana została decyzja Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr ZN.5142.825.2025.MGp z dnia 16.09.2025 r. Obecnie procedowane jest zgłoszenie na budowę.
4. Roboty budowlane będą wykonywane w czynnym obiekcie, dlatego sposób prowadzenia robót musi zapewniać bezpieczeństwo mienia oraz osób przebywających na terenie obiektu. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy, w tym zwłaszcza robót budowlanych, w sposób który będzie jak najmniej uciążliwy dla funkcjonowania Teatru oraz sąsiadujących budynków, przy zachowaniu przepisów BHP.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Dokumentacji Projektowej tj.: Projekt architektoniczny, Projekt techniczny, Przedmiary robót i Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące załączniki do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1451400 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2223302,55 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1451400 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDKON Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

589 203 32 46

7.3.3)Ulica

Podmłyńska 10

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-885

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1451400 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

175 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45443000-4Roboty elewacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
397 240 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 000 zł1 009 178 zł
Rozstęp międzykwartylowy
759 178 zł
Źródło próbki
CPV 45443000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 000 zł
Mediana
397 240 zł
Górny kwartyl
1 009 178 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Teatr Wybrzeże prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 451 400 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45443000-4 (Roboty elewacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDKON Sp. z o.o. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.