Dostawa wyrobów medycznych, wyrobów medycznych do diagnostyki In vitro, środków dezynfekcyjnych i dezynfekcyjno-myjących i sprzętu laboratoryjnego.
Zamawiający Szpital Chorób Płuc im. Św. Józefa w Pilchowicach (Pilchowice, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Dostawa wyrobów medycznych, wyrobów medycznych do diagnostyki In vitro, środków…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 914 549 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2718, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,5 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
02 grudnia 2025
Termin ofert: 17 grudnia 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
09 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
10 grudnia 2025
- Zmiana ogłoszenia
12 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
24 lutego 2026
1 oferta14 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
10 marca 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | SZPITAL CHORÓB PŁUC IM. ŚW. JÓZEFA W PILCHOWICACH |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Dział ZP |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276215293 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Dworcowa 31 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Pilchowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-145 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | szpital@szpital-pilchowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.szpital-pilchowice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Zdrowie |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00589865 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-12-10 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00570793 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.8. | Wykaz przedmiotowych środków dowodowych Przed zmianą | W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone w Załączniku nr 2 do SWZ Zamawiający żąda, by Wykonawca złożył wraz z ofertą następujące przedmiotowe środki dowodowe: 1) oświadczenie wykonawcy, że zaoferowane produkty są dopuszczone do obrotu (jeśli dotyczy), mogą być stosowane na terytorium RP i UE i spełniają wymagania zgodnie z przepisami obowiązującymi na terytorium RP i UE – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ; 2) karta fabryczna wyrobu – potwierdzająca zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 8; 3) kopia deklaracji zgodności UE oraz certyfikat badania typu UE w języku polskim lub z tłumaczeniem na język polski – potwierdzające zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 9. Po zmianie: W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone w Załączniku nr 2 do SWZ Zamawiający żąda, by Wykonawca złożył wraz z ofertą następujące przedmiotowe środki dowodowe: 1) oświadczenie wykonawcy, że zaoferowane produkty są dopuszczone do obrotu (jeśli dotyczy), mogą być stosowane na terytorium RP i UE i spełniają wymagania zgodnie z przepisami obowiązującymi na terytorium RP i UE – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ; 2) karta fabryczna wyrobu – potwierdzająca zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 8; 3) kopia deklaracji zgodności UE oraz certyfikat badania typu UE w języku polskim lub z tłumaczeniem na język polski – potwierdzające zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 9; 4) oświadczenie producenta wstrzykiwcza - potwierdzające zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 18. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.10. | Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu Przed zmianą | 1) oświadczenie wykonawcy, że zaoferowane produkty są dopuszczone do obrotu (jeśli dotyczy), mogą być stosowane na terytorium RP i UE i spełniają wymagania zgodnie z przepisami obowiązującymi na terytorium RP i UE – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ; 2) karta fabryczna wyrobu – potwierdzająca zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 8; 3) kopia deklaracji zgodności UE oraz certyfikat badania typu UE w języku polskim lub z tłumaczeniem na język polski – potwierdzające zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 9. Po zmianie: 1) oświadczenie wykonawcy, że zaoferowane produkty są dopuszczone do obrotu (jeśli dotyczy), mogą być stosowane na terytorium RP i UE i spełniają wymagania zgodnie z przepisami obowiązującymi na terytorium RP i UE – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ; 2) karta fabryczna wyrobu – potwierdzająca zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 8; 3) kopia deklaracji zgodności UE oraz certyfikat badania typu UE w języku polskim lub z tłumaczeniem na język polski – potwierdzające zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 9; 4) oświadczenie producenta wstrzykiwcza - potwierdzające zgodność z wymogami określonymi w stosunku do przedmiotu zamówienia - dla części 18. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-12-12 09:00 Po zmianie: 2025-12-15 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-12-12 09:15 Po zmianie: 2025-12-15 09:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-01-10 Po zmianie: 2026-01-13 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.