Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
459 651 zł
Umowa zawarta
9 grudnia 2025
Okres realizacji
14 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa koparko-ładowarki do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej

Zamawiający Gmina Liszki (Liszki, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa koparko-ładowarki do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej”, wybierając ofertę wykonawcy PAWEŁ KALITA TECH-EKSPERT POŁUDNIE. Wartość umowy: 459 651 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina LiszkiLiszki, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 10 grudnia 2025
Wartość umowy
459 651 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PAWEŁ KALITA TECH-EKSPERT POŁUDNIE (Stalowa Wola), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 459 651,00 zł (umowę zawarto 9 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Liszki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555743

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mały Rynek 2

1.5.2.)Miejscowość

Liszki

1.5.3.)Kod pocztowy

32-060

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

12 280 62 34

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@liszki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.liszki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-17e2c338-e1e1-4cef-9490-432dc42af07b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa koparko-ładowarki do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-17e2c338-e1e1-4cef-9490-432dc42af07b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00588282

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00006055/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.7 Dostawa koparko-ładowarki do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00548825

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.28.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pn. „Dostawa koparko-ładowarki do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej”.
2. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa wraz z przeszkoleniem personelu Zamawiającego i serwis fabrycznie nowej koparko – ładowarki.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość założenia urządzenia GPS na koszt Zamawiającego.
5. Koparko - ładowarka muszą być przystosowane do przechowywania na wolnym powietrzu lub w garażu nieogrzewanym (tzn. pomieszczeniach zamkniętych – wentylowanych, w których nie przewiduje się stosowania własnych lub obcych źródeł ciepła).
6. Wykonawca w dniu dokonania dostawy przeszkoli dwie osoby wskazane przez Zamawiającego, w zakresie obsługi, konserwacji, drobnych napraw, eksploatacji, przeglądów dostarczonego pojazdu i przyczepy. Czas trwania szkolenia – co najmniej 5 godzin.
7. Pojazd przeznaczony jest do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Pojazd nie będzie przeznaczony do użytkowania komercyjnego i prac rolniczych.
8. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji dla koparko - ładowarki minimum 12 miesięcy od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego.
9. W okresie gwarancji koparko- ładowarka musi być serwisowana przez autoryzowany serwis producenta.
10. Podjęcie naprawy w okresie gwarancji nastąpi w czasie 48 godzin licząc od terminu zgłoszenia, nie wliczając czasu w dniach ustawowo wolnych.
11. Maksymalny czas naprawy – do 14 dni licząc od daty jej rozpoczęcia, w przypadku gdy czas naprawy będzie dłuższy od 15 dnia Wykonawca winien zapewnić koparko – ładowarkę zastępczą.
12. Wykonanie obowiązków z tytułu gwarancji odbywać się będzie transportem i na koszt Wykonawcy. Koszty transportu do Zamawiającego ponosi Wykonawca.

4.5.3.)Główny kod CPV

43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43300000-6 - Maszyny i sprzęt budowlany

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

459651,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

459651,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

459651,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PAWEŁ KALITA TECH-EKSPERT POŁUDNIE

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8661001673

7.3.3)Ulica

ul.Władysława Grabskiego 14

7.3.4)Miejscowość

Stalowa Wola

7.3.5)Kod pocztowy

37-450

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

459651,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43260000-3Koparki, czerparki i ładowarki, i m…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
398 150 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
290 066 zł458 474 zł
Rozstęp międzykwartylowy
168 408 zł
Źródło próbki
CPV 43260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
290 066 zł
Mediana
398 150 zł
Górny kwartyl
458 474 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Liszki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Liszki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 459 651 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43260000-3 (Koparki. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PAWEŁ KALITA TECH-EKSPERT POŁUDNIE (Stalowa Wola). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.