Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Podniesienie gotowości obrony cywilnej i ochrony ludności poprzez doposażenie w sprzęt specjalistyczny – agregat prądotwórczy mobilny

Zamawiający Gmina Janowo (Janowo, Warmińsko-Mazurskie) opublikował wynik postępowania „Podniesienie gotowości obrony cywilnej i ochrony ludności poprzez doposażenie w sprzęt…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina JanowoJanowo, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 9 grudnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 864 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Janowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743002

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Przasnyska 14

1.5.2.)Miejscowość

Janowo

1.5.3.)Kod pocztowy

13-113

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@janowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.janowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6cd61ed1-f603-45c6-aa10-98286448270a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Podniesienie gotowości obrony cywilnej i ochrony ludności poprzez doposażenie w sprzęt specjalistyczny – agregat prądotwórczy mobilny

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6cd61ed1-f603-45c6-aa10-98286448270a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00586329

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00016376/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa agregatu prądotwórczego mobilnego na potrzeby Gminy Janowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00528813

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GT.271.23.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Podniesienie gotowości obrony cywilnej i ochrony ludności poprzez doposażenie
w sprzęt specjalistyczny – agregat prądotwórczy mobilny. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. Dokumenty niniejszego postepowania
zamawiający udostępnia na stronie internetowej, na której została udostępniona SWZ. Wszelkie niezbędne materiały do
wykonania zamówienia zabezpiecza Wykonawca. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z uwagi na
specyfikę przedmiotem. Brak podziału na części nie narusza zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania
wykonawców. Tym samym zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy
Pzp. Zamawiający nie określa wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2p.z.p.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie, tj. do dnia 21.11.2025 r. do godz. 10:00 złożona została jedna oferta.
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zmn.) przedmiotowa oferta została odrzucona w ww. postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
Cytując wyżej przytoczony art. ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Do złożonej oferty Wykonawca dołączył kartę katalogową agregatu prądotwórczego. W dniu 26.11.2025 r. Zamawiający został poinformowany droga e-mail, iż przedmiotowy agregat jest niedostępny u producenta, został również poproszony o wyrażenie zgody na zamianę modelu agregatu na inny równoważny. Dnia 27.11.2025 r. dostarczono polską wersję opisu parametrów agregatu prądotwórczego – mobilnego. Analizując dokumentację w niniejszym postepowaniu, w ocenie Zamawiającego zaoferowany agregat nie spełnia warunków zamówienia. W załączniku nr 1 do SWZ określone zostały m.in. parametry techniczne takie jak wymiary maksymalne agregatu 2300x1200x1519 mm, zaoferowany posiada wymiary 2800x1063x1753 mm.
Tym samym, oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu w przedmiotowym postępowaniu.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Janowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Janowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.