Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: CONSULTRONIX Sp. z o. o

Wartość umowy
23 192 383 zł
Umowa zawarta
9 grudnia 2025
Okres realizacji
do 25 maja 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Parametry teczhniczne30%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim, wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą angiografu oraz innej aparatury medycznej w celu przebudowy (...)

Zamawiający Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim, wykonanie…”, wybierając ofertę wykonawcy CZĘSTOBUD Sp. z o. o. Wartość umowy: 23 192 383 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
23 192 383 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: CZĘSTOBUD Sp. z o. o. (Częstochowa), wspólnie z: CONSULTRONIX Sp. z o. o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 23 192 383,17 zł (umowę zawarto 9 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 25 maja 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001281053

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bialska 104/118

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

szp@data.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.szpitalparkitka.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://www.szpitalparkitka.com.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim, wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą angiografu oraz innej aparatury medycznej w celu przebudowy (...)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2d451997-3a29-4b51-9c68-6aa667027062

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00585953

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00046194/32/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.27 Zaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim, wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą angiografu oraz innej aparatury medycznej w celu przebudowy pomieszczeń(..)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Krajowegy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D1.1.1 Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych (kardiologia)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00363691

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WSzS.DEZ.26.053.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

19842565,71 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Zaprojektowanie i wykonanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim, wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą angiografu oraz innej aparatury medycznej w celu przebudowy pomieszczeń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Rozwój i modernizacja infrastruktury centrum opieki wysokospecjalistycznej poprzez kompleksową modernizację Klinicznego Oddziału Kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie".


2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiącą Załącznik Nr 13 do SWZ oraz opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik Nr 2 do SWZ. Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421111-5 - Instalowanie framug drzwiowych

45421112-2 - Instalowanie ram okiennych

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45421132-8 - Instalowanie okien

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431200-9 - Kładzenie glazury

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45432200-6 - Wykładanie i tapetowanie ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442100-8 - Roboty malarskie

33100000-1 - Urządzenia medyczne

33110000-4 - Sprzęt obrazujący do użytku medycznego, stomatologicznego i weterynaryjnego

33111720-4 - Urządzenia do angiografii

33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne

33115000-9 - Urządzenia do tomografii

33123210-3 - Urządzenia do monitorowania czynności serca

33120000-7 - Systemy rejestrujące i urządzenia badawcze

33182100-0 - Defibrylatory

48180000-3 - Pakiety oprogramowania medycznego

37440000-4 - Sprzęt do ćwiczeń fizycznych

33192120-9 - Łóżka szpitalne

33192000-2 - Meble medyczne

33192300-5 - Meble medyczne, z wyjątkiem łóżek i stołów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

23192383,17 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

23192383,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

23192383,17 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
CZĘSTOBUD Sp. z o. o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: CONSULTRONIX Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5732936293

7.3.3)Ulica

al. Bohaterów Monte Cassino 40

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

23192383,17 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-05-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
372 043 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
180 482 zł2 032 172 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 851 691 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
180 482 zł
Mediana
372 043 zł
Górny kwartyl
2 032 172 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.