Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
147 700 zł
Umowa zawarta
8 grudnia 2025
Okres realizacji
14 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres gwarancji20%Warunki serwisu gwarancyjnego20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa mobilnego aparatu ultrasonograficznego z wyposażeniem – 1 szt. w ramach zadania inwestycyjnego pn: „Zakup aparatury medycznej dla potrzeb CPiT w Bystrej – poprawa jakości usług medycznych”

Zamawiający Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej (Bystra, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa mobilnego aparatu ultrasonograficznego z wyposażeniem – 1 szt. w ramach zadania…”, wybierając ofertę wykonawcy Profimedical Polska Sp. z o. o. Wartość umowy: 147 700 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
147 700 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Profimedical Polska Sp. z o. o. (Mysłowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 147 699,72 zł (umowę zawarto 8 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000640923

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

J. Fałata 2

1.5.2.)Miejscowość

Bystra

1.5.3.)Kod pocztowy

43-360

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

334991810

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@szpitalbystra.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitalbystra.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitalbystra.logintrade.net/zapytania_email,216695,87d7d5011101f4ff56244013bffde4e0.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa mobilnego aparatu ultrasonograficznego z wyposażeniem – 1 szt.
w ramach zadania inwestycyjnego pn: „Zakup aparatury medycznej dla potrzeb CPiT w Bystrej – poprawa jakości usług medycznych”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-397167ae-905f-4b6c-afbf-edfceeb663d5

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00584854

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038303/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.12 Dostawa mobilnego aparatu ultrasonograficznego z wyposażeniem – 1 szt.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00549402

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

41/Dz.ZP/380/Dz.AE/26/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

150740,74 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Dostawa mobilnego aparatu ultrasonograficznego z wyposażeniem – 1 szt. w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zakup aparatury medycznej dla potrzeb Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej – poprawa jakości usług medycznych”. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z zapisami rozdz. II SWZ - WYMAGANIA STAWIANE WYKONAWCY ust. 1. Przedmiot zamówienia, z opisami wyspecyfikowanymi w Załączniku nr 2 do SWZ – formularz szczegółowych parametrów technicznych, musi być objęty co najmniej 36-miesięczną gwarancją (element podlegający ocenie zgodnie z kryteriami oceny ofert) i być zrealizowany zgodnie z zapisami projektu umowy – Zał. nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

147699,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

147699,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Profimedical Polska Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

362281620

7.3.3)Ulica

ul. Świętojańskiej 2a

7.3.4)Miejscowość

Mysłowice

7.3.5)Kod pocztowy

41-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

147699,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
938 100 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
282 100 zł2 315 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 033 144 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
282 100 zł
Mediana
938 100 zł
Górny kwartyl
2 315 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bystra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 147 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 (Urządzenia medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Profimedical Polska Sp. z o. o. (Mysłowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.