Wykonanie portalu internetowego oraz aplikacji mobilnej dla Państwowego Muzeum na Majdanku
Zamawiający Państwowe Muzeum na Majdanku (Lublin, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie portalu internetowego oraz aplikacji mobilnej dla Państwowego Muzeum na Majdanku”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 372 677 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=158, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Państwowe Muzeum na Majdanku |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000276096 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Droga Męczenników Majdanka 67 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Lublin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 20-325 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL814 - Lubelski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@majdanek.eu |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.majdanek.eu/bip |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-e82ca5ae-e0a2-4806-b568-db5b9d57e37a |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00583930 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-12-08 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00108099 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie portalu internetowego oraz aplikacji mobilnej dla Państwowego Muzeum na Majdanku |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług pn | „Wykonanie portalu internetowego oraz aplikacji mobilnej dla Państwowego Muzeum na Majdanku” zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 1 do SWZ, 2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia na warunkach i zasadach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załączniki nr 8 do SWZ oraz zgodnie z opisami przedmiotu zamówienia. 3. W zakres niniejszego zamówienia wchodzą następujące elementy: 1). Przeprowadzenie konsultacji z Zamawiającym w formie warsztatowej w celu dopracowania szczegółów projektów graficznych i funkcjonalności portalu internetowego oraz aplikacji mobilnej. 2). Stworzenie portalu internetowego: a. stworzenie projektu szaty graficznej oraz interfejsu użytkownika, b. stworzenie backendu portalu oraz systemu zarządzania treścią (CMS), c. wdrożenie portalu na zasobach Zamawiającego, d. częściowa migracja treści znajdujących się w obecnym portalu Zamawiającego. 3). Stworzenie aplikacji mobilnej: a. stworzenie projektu szaty graficznej oraz interfejsu użytkownika, które zachowywać będą spójność z projektem portalu internetowego, b. objęcie aplikacji mobilnej wspólnym systemem zarządzania treścią (CMS) z portalem internetowym, c. doradztwo przy planowaniu rozmieszczenia i montażu sensorów beacon dostarczonych przez Zamawiającego na obszarze objętym ścieżkami zwiedzania w aplikacji mobilnej, d. umieszczenie aplikacji mobilnej w serwisach do pobierania oprogramowania dla najpopularniejszych platform mobilnych. 4). Integracja portalu internetowego z zewnętrzną usługą płatności elektronicznych oraz platformą wysyłki newsletterów. 5). Stworzenie portalu internetowego oraz aplikacji mobilnej w oparciu o wytyczne dla dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych na poziomie określonym w załączniku do Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. 6). Stworzenie dokumentacji powykonawczej dla portalu i aplikacji mobilnej. 7). Przekazanie kodów źródłowych portalu i aplikacji mobilnej. 8). Przeszkolenie użytkowników w zakresie redakcji treści oraz administrowania portalem i aplikacją mobilną. 9). Przekazanie praw majątkowych do projektów graficznych i kodów źródłowych portalu i aplikacji mobilnej. 10). Świadczenie gwarancji i rękojmi dla portalu i aplikacji mobilnej w tym obsługi deweloperskiej aplikacji mobilnej w serwisach do pobierania oprogramowania. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 72212200-1 - Usługi opracowywania oprogramowania dla sieci, internetu i intranetu 72421000-7 - Usługi w zakresie rozwijania internetowych lub intranetowych aplikacji klienckich 72413000-8 - Usługi w zakresie projektowania stron WWW |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-03-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 7 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Openform Spółka Cywilna Magdalena Klejdysz-Matras, Rafał Matras, Tomasz Marszałek |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | Regon: 122772076 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Blich 3, lok. nr 8 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kraków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 31-502 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 207747,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00152805/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-10-09 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | paragraf 18 ust 9 umowy w brzmieniu: Niezależnie od powyższych zapisów, zmiana umowy może zostać dokonana w sytuacjach i na warunkach określonych w art. 455 ustawy pzp oraz innych przepisów ustawy pzp możliwych do zastosowania bezpośrednio. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiany paragrafu 11 ust. 2 i ust. 3 oraz paragrafu 14 ust. 1 lit. c |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 207747,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.