Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
128 123 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Aparat RTG typu Telekomando typ. Luminos Drf nr. ser RTG 7433;producent Siemens Healthcare; rok produkcji 2019
    Wartość umowy
    46 215 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2Tomograf Komputerowy typ. Somatom go. TOP; nr ser 119156; rok produkcji 2019; producent Siemens Healthcare
    Wartość umowy
    81 907 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji serwisu na zgłoszoną awarię40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

DZ/52/2025 Przedmiotem zamówienia jest 24 miesięczna usługa serwisowa tomografu komputerowego, oraz aparatu RTG w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

Zamawiający Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym (Dziekanów Leśny, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „DZ/52/2025 Przedmiotem zamówienia jest 24 miesięczna usługa serwisowa tomografu…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 128 123 zł. Złożono 3 oferty.

Łączna wartość umów
128 123 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: SIEMENS HEALTHCARE Sp. z o.o. (część 1); Althea Polska Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 128 122,56 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000291210

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Marii Konopnickiej 65

1.5.2.)Miejscowość

Dziekanów Leśny

1.5.3.)Kod pocztowy

05-092

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@szpitaldziekanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://szpitaldziekanow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitaldziekanow.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

DZ/52/2025 Przedmiotem zamówienia jest 24 miesięczna usługa serwisowa tomografu komputerowego, oraz aparatu RTG w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3b7bf6ee-74a6-4e9d-89c6-37f461c63be6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00583662

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045654/24/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie 24 miesięcznej obsługi serwisowej Tomografu komputerowego z serwerem syngio Via. oraz aparatu RTG Luminos w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ/52/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet I
Aparat RTG typu Telekomando typ. Luminos Drf nr. ser RTG 7433;producent Siemens Healthcare; rok produkcji 2019.

4.5.3.)Główny kod CPV

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego

50421200-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu rentgenowskiego

4.5.5.)Wartość części

47000 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet II
Tomograf Komputerowy typ. Somatom go. TOP; nr ser 119156; rok produkcji 2019; producent Siemens Healthcare.

4.5.3.)Główny kod CPV

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego

50421200-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu rentgenowskiego

4.5.5.)Wartość części

105000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

46215,36 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

46215,36 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

46215,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SIEMENS HEALTHCARE Sp. z o.o.,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1132885680

7.3.3)Ulica

ul. Polna 11

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-821

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

46215,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

81907,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

81907,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

81907,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Althea Polska Sp. z o.o.,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

635 179 64 30

7.3.3)Ulica

Bielska 49

7.3.4)Miejscowość

Mikołów

7.3.5)Kod pocztowy

43-190

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

81907,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50000000-5Usługi naprawcze i konserwacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
234 417 zł
Próbka: 48 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
105 525 zł1 011 711 zł
Rozstęp międzykwartylowy
906 186 zł
Źródło próbki
CPV 50000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
105 525 zł
Mediana
234 417 zł
Górny kwartyl
1 011 711 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.