Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
7 379 891 zł
Umowa zawarta
27 listopada 2025
Okres realizacji
280 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 7 379 891 zł – 14 391 000 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Rękojmia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dróg powiatowych: nr 1325L km 16+890 do 22+707 odcinek Fiukówka – Krzywda, nr 1343L km 0+009 do 3+608 Stary Patok – Radoryż Kościelny

Zamawiający Powiat Łukowski (Łuków, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dróg powiatowych: nr 1325L km 16+890 do 22+707 odcinek Fiukówka – Krzywda, nr…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych S.A. Wartość umowy: 7 379 891 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Powiat ŁukowskiŁuków, Lubelskie (powiat Łukowski →)opublikowano 8 grudnia 2025
Wartość umowy
7 379 891 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych S.A. (Łuków), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 7 379 890,62 zł (umowę zawarto 27 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 7 379 890,62 zł do 14 391 000,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 280 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ŁUKOWSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711581825

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Józefa Piłsudskiego 17

1.5.2.)Miejscowość

Łuków

1.5.3.)Kod pocztowy

21-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@starostwolukow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatlukowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdplukow.ezamawiajacy.pl/pn/zdplukow/demand/239371/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg powiatowych:
nr 1325L km 16+890 do 22+707 odcinek Fiukówka – Krzywda,
nr 1343L km 0+009 do 3+608 Stary Patok – Radoryż Kościelny

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9b45c03a-e2d5-4895-97dc-8e5a202d8b12

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00582200

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00022922/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.3 Przebudowa drogi powiatowej

nr 1325L km 16+890 do 22+707 odcinek Fiukówka - Krzywda, nr 1343L km 0+009 do 3+608 Stary Patok - Radoryż Kościelny

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00469110

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AZ.262.39.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

12521521,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową dróg powiatowych nr 1325L od km 16+890 do km 22+707 na odcinku Fiukówka – Krzywda oraz nr 1343L od km 0+009 do km 3+608 na odcinku Stary Patok – Radoryż Kościelny.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1325L od km 16+890 do km 22+707 w zakresie:
- roboty przygotowawcze;
- uzupełnienie, wzmocnienie i poszerzenie konstrukcji istniejącej jezdni;
- wykonanie poboczy ulepszonych kruszywem łamanym 0-31,5mm;
- wyprofilowanie i regulacja wysokościowa dna istniejących rowów przydrożnych;
- wymiana przepustu;
- przebudowa zjazdów do posesji o nawierzchni twardej i ulepszonej;
- wprowadzenie stałej organizacji ruchu;
- uporządkowanie zieleni w obrębie pasa drogowego;
- geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza;
b) przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1343L od km 0+009 do km 3+608 w zakresie:
- roboty przygotowawcze;
- uzupełnienie, wzmocnienie i poszerzenie konstrukcji istniejącej jezdni;
- wykonanie poboczy ulepszonych kruszywem łamanym 0-31,5mm;
- wykonanie opaski z kostki betonowej o długości 11,0m i szerokości 1,50m;
- wyprofilowanie i regulacja wysokościowa dna istniejących rowów przydrożnych;
- przebudowa zjazdów do posesji o nawierzchni twardej i ulepszonej;
- remont przepustów o łącznej długości 48m;
- wprowadzenie stałej organizacji ruchu;
- uporządkowanie zieleni w obrębie pasa drogowego;
- geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
• Dokumentacja projektowa wraz z przedmiarem robót - załącznik nr 9 do SWZ
• Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 10 do SWZ

4. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. Podane w dokumentach zamówienia parametry należy w takim przypadku traktować jako minimalne.
4.1 Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4.2 W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
4.3 Ewentualne wskazane przez Zamawiającego w SWZ nazwy własne, znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i mają na celu wskazanie jedynie jakości i parametrów przedmiotu zamówienia z uwagi na brak innych dostatecznie dokładnych określeń, które pozwalałyby opisać przedmiot zamówienia w tej części w sposób jednoznaczny i wyczerpujący.
4.4 Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp „Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że „proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia” pod względem norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych.

5. Na wykonane w ramach przedmiotu zamówienia roboty budowlane Wykonawca udzieli minimum 60 miesięcznej rękojmi, licząc od dnia zakończenia czynności odbioru zadania (podpisania protokołu odbioru końcowego).

6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7379890,62 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14391000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7379890,62 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8251746882

7.3.4)Miejscowość

Łuków

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, przepusty i odwodnienie, podbudowa, zjazdy, chodniki i opaski, roboty wykończeniowe - na tym etapie postępowania podwykonawcy nie są znani.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7379890,62 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

280 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Łukowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łuków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 379 891 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych S.A. (Łuków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.