„Zakup koparko-ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 ”
Zamawiający Powiat Hajnowski (Hajnówka, Podlaskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Zakup koparko-ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 434 280 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=52, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
03 grudnia 2025
Termin ofert: 11 grudnia 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
05 grudnia 2025
- Wynik: wybrano wykonawcę
22 grudnia 2025
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
21 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
21 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Hajnowski |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 050658580 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Aleksego Zina |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Hajnówka |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 17-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL842 - Łomżyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 85 682 27 18 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | starostwo@powiat.hajnowka.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.powiat.hajnowka.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00580011 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-12-05 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00572506 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup oraz dostawę do siedziby Zamawiającego fabrycznie nowej kołowej koparko-ładowarki przystosowanej do poruszania się po drogach publicznych. 2. Zamawiający realizuje przedmiot zamówienia w związku ze złożonym wnioskiem o dotację na dofinansowanie zadań własnych z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. 3. Szczegółowy opis wymaganych (minimalnych oraz maksymalnych) parametrów technicznych koparko-ładowarki określa Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ. Wykonawca zaproponowane parametry techniczne pojazdu potwierdzi w tabeli zawartej w Formularzu ofertowym (Załącznik Nr 2 do SWZ). Po zmianie: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup oraz dostawę do siedziby Zamawiającego fabrycznie nowej kołowej koparko-ładowarki przystosowanej do poruszania się po drogach publicznych. 2. Zamawiający realizuje przedmiot zamówienia w związku ze złożonym wnioskiem o dotację na dofinansowanie zadań własnych z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. 3. Szczegółowy opis wymaganych (minimalnych oraz maksymalnych) parametrów technicznych koparko-ładowarki określa Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ. Wykonawca zaproponowane parametry techniczne pojazdu potwierdzi w tabeli zawartej w Formularzu ofertowym (Załącznik Nr 2 do SWZ). 4. Nazwa i kody Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV): Kod CPV: 43261000-0 koparki mechaniczne 43260000-3 - koparki, czerparki, ładowarki i maszyny górnicze 5. Oferowany przez Wykonawcę pojazd wraz z osprzętem powinien być kompletny, w pełni sprawny i spełniać wymagania techniczne, jakościowe i użytkowe określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. 6. Dostarczona koparko-ładowarka musi posiadać dokumenty (w języku polskim) wymagane do prawidłowej eksploatacji przedmiotu zamówienia. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.