Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
124 215 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    97 356 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    26 859 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa mięsa, wędlin i drobiu na I półrocze 2026 r. z podziałem na części: Część I – Dostawa mięsa i wędlin, Część II- Dostawa drobiu.

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej "złota Jesień" (Racibórz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa mięsa, wędlin i drobiu na I półrocze 2026 r. z podziałem na części: Część I –…”, wybierając ofertę wykonawcy PPHU Zakład Masarski s.c. Ośliźlok Henryka, Ośliźlok Stanisława. Łączna wartość umów: 124 215 zł. Złożono 5 ofert.

Łączna wartość umów
124 215 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,6 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: PPHU Zakład Masarski s.c. Ośliźlok Henryka, Ośliźlok Stanisława (część 1); PPHU Zakład Masarski s.c. Ośliźlok Henryka, Ośliźlok Stanisław (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 124 215,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ "ZŁOTA JESIEŃ"

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001255044

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Franciszka Grzonki 1

1.5.2.)Miejscowość

Racibórz

1.5.3.)Kod pocztowy

47-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

032 415 2001

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zlota-jesien-dps.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-173f6c1e-3bd8-46c1-9754-bd65f2ad9745

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa mięsa, wędlin i drobiu na I półrocze 2026 r. z podziałem na części: Część I – Dostawa mięsa i wędlin, Część II- Dostawa drobiu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-173f6c1e-3bd8-46c1-9754-bd65f2ad9745

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00579945

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034823/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.2.11 Dostawa mięsa, wędlin i drobiu na I półrocze 2026 r. z podziałem na części

Część I - Dostawa mięsa i wędlin Część II - Dostawa drobiu.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00531479

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.252.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

202857,35 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

130246,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I - Dostawa mięsa i wędlin sukcesywna dostawa dla Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu
W asortymencie części I dostaw znajdują się: mięso wołowe: gulaszowe wołowe , kark wołowy b/k, mięso wołowe ekstra b/k, ozory wołowe – łączna ilość ok. 550 kg; mięso wieprzowe: gulaszowe wp , pieczeń b/k , karczek b/k , schab b/k , łopatka b/k , żeberka paski , golonko , nogi wp. , słonina świeża , słonina wędzona, podgardle – łączna ilość ok 1720 kg, kości wp 550 kg; wędliny cienkie/ kiełbasy łączna ilość ok.1000 kg; wędliny grube/ kiełbasy łączna ilość ok.560kg; wędliny wędzone- szynki łączna ilość ok.795 kg; pieczenie, pasztety- łączna ilość ok. 255 kg. Szczegółowy opis poszczególnego asortymentu, ilości, jego skład itd zawiera opis przedmiotu zamówienia określony w pkt 4 SWZ. Dostawy zamawiający będzie realizował sukcesywnie dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki, z wyjątkiem gdy dzień dostawy przypadnie na dzień ustawowo wolny od pracy, wówczas dostawa będzie uzgodniona z wykonawcą. Ilość i asortyment każdej dostawy Zamawiający prześle Dostawcy e-mailem na adres wskazany przez Dostawcę, z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem przed terminem dostawy. Dostawca zamówiony towar będzie dostarczał do siedziby zamawiającego własnym transportem na swój koszt i ryzyko w godzinach od 7.00-13.00.

4.5.3.)Główny kod CPV

15100000-9 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne

4.5.5.)Wartość części

99842,05 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II – Dostawa drobiu sukcesywna dostawa dla Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu
W asortymencie części II dostaw znajdują się: kurczak , porcja rosołowa , udo całe z kurczaka, pałki z udka kurczaka, udziec z kurczaka z kością , filet z piersi kurczaka , mięso gulaszowe drobiowe , wątróbka drobiowa, udziec z indyka b/k , filet z indyka - łączna ilość ok 2250 kg.
Szczegółowy opis poszczególnego asortymentu i ilości zawiera opis przedmiotu zamówienia określony w pkt 4 SWZ. Dostawy zamawiający będzie realizował sukcesywnie średnio raz w tygodniu w dni robocze. Zamówienie na każdą partię dostawy zamawiający prześle Dostawcy e-mailem na adres wskazany przez Dostawcę, z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem przed terminem dostawy. Dostawca zamówiony towar będzie dostarczał do siedziby zamawiającego własnym transportem na swój koszt i ryzyko w godzinach od 7.00-13.00.

4.5.3.)Główny kod CPV

15112000-6 - Drób

4.5.5.)Wartość części

30404 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

97356 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

97356 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

97356 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
PPHU Zakład Masarski s.c. Ośliźlok Henryka, Ośliźlok Stanisława

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PPHU Zakład Masarski Henryka Ośliźlok, PPHU Zakład Masarski Stanisław Ośliźlok

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6472173248

7.3.3)Ulica

Powstańców Śląskich 24

7.3.4)Miejscowość

Skrzyszów

7.3.5)Kod pocztowy

44-348

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

97356 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-02 do 2026-06-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

26859 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

28917 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

26859 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
PPHU Zakład Masarski s.c. Ośliźlok Henryka, Ośliźlok Stanisław

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PPHU Zakład Masarski Henryka Ośliźlok, PPHU Zakład Masarski Stanisław Ośliźlok

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6472173248

7.3.3)Ulica

Powstańców Śląskich 24

7.3.4)Miejscowość

Skrzyszów

7.3.5)Kod pocztowy

44-348

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

26859 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-02 do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15100000-9Produkty zwierzęce, mięso i produkt…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
263 392 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
160 732 zł482 373 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 642 zł
Źródło próbki
CPV 15100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
160 732 zł
Mediana
263 392 zł
Górny kwartyl
482 373 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej "złota Jesień" prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Racibórz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 124 215 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15100000-9 (Produkty zwierzęce. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPHU Zakład Masarski s.c. Ośliźlok Henryka, Ośliźlok Stanisława (Skrzyszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.