Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1740 zł
Umowa zawarta
7 listopada 2025
Okres realizacji
do 15 lutego 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji na rozpoczęcie usługi30%Termin płatności faktur10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych – na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w sezonie zimowym 2025/2026”

Zamawiający Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce (Wawrzeńczyce, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych – na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w…”, wybierając ofertę wykonawcy .Firma Handlowo-Usługowa Malina Mierniczek. Wartość umowy: 1740 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
1740 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy .Firma Handlowo-Usługowa Malina Mierniczek (Wawrzeńczyce), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 740,00 zł (umowę zawarto 7 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 lutego 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555890

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wawrzeńczyce 57

1.5.2.)Miejscowość

Wawrzeńczyce

1.5.3.)Kod pocztowy

32-125

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@igwa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.igwa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b9a36e27-f6c5-4c1b-9eea-e44ee61b8455

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych – na terenie Gminy
Igołomia-Wawrzeńczyce w sezonie zimowym 2025/2026”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b9a36e27-f6c5-4c1b-9eea-e44ee61b8455

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00572032

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045844/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00460601

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GK.271.18.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych Gminy Igołomia- Wawrzeńczyce o łącznej długości odcinków 77 km, w sezonie zimowym 2025/2026 zgodnie z

a) Szczegółową Specyfikacją Techniczną zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce (Załączniku Nr 10 do SWZ GK.271.18.2025); b) Standardami zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce (Załączniku Nr 11 do SWZ GK.271.18.2025). 2. Liczba km w poszczególnych standardach zimowego utrzymania dróg (ZUD) wynosi: - IV standard ZUD – 14,8 km; - V standard ZUD – 42,4 km; - VI standard ZUD – 19,8 km;

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1740

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1740 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1740 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1740 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

.Firma Handlowo-Usługowa Malina Mierniczek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6821755754

7.3.3)Ulica

Złotniki 2

7.3.4)Miejscowość

Wawrzeńczyce

7.3.5)Kod pocztowy

32-125

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1740 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-02-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 82 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
246 258 zł1 713 114 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 466 856 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
246 258 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 713 114 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wawrzeńczyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1740 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: .Firma Handlowo-Usługowa Malina Mierniczek (Wawrzeńczyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.