Rozbudowa instalacji Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP) w obiekcie Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli, ul. Żeromskiego 19
Zamawiający Sąd Okręgowy w Sieradzu (Sieradz, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa instalacji Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP) w obiekcie Sądu Rejonowego w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
25 czerwca 2025
Termin ofert: 11 lipca 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
02 września 2025
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 grudnia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | SĄD OKRĘGOWY W SIERADZU |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 731647550 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | al. Zwycięstwa 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sieradz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 98-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL714 - Sieradzki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gospodarczy@sieradz.so.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.sieradz.so.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f9cdcccd-cca6-4099-913f-fc32f3d2cdd8 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00571241 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-12-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00292399 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Rozbudowa instalacji Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP) w obiekcie Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli, ul. Żeromskiego 19 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa instalacji Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP) w obiekcie Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli, ul. Żeromskiego 19. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych 45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych 35121700-5 - Systemy alarmowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-08-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 90 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | "COMPLEX II" Waldemar Spież |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7290205983 |
| 4.3.3.) | Ulica | Nowa 29/31 lok. 15 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łódź |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 90-030 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 202949,57 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00401417/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-11-03 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Podpisanie przez Zamawiającego umowy nr OF.260.1.24.2025 na świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad zadaniem rozbudowy systemu SSP w Sądzie Rejonowym w Zduńskiej Woli. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Strony zgodnie dokonały zmiany § 5 ust. 3 pkt 2) umowy, w którym dokonano uzupełnienia danych osobowych powołanego inspektora nadzoru inwestorskiego wraz z podaniem informacji o posiadanych przez niego uprawnieniach. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 202949,57 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.