Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
338 165 zł
Umowa zawarta
19 listopada 2025
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ZP/CZD/146/25 Dostawa odczynników mikrobiologicznych, zestawów transportowych z podłożami i akcesoriów zużywalnych do systemu automatycznej analizy mikrobiologicznej WASP

Zamawiający Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „ZP/CZD/146/25 Dostawa odczynników mikrobiologicznych, zestawów transportowych z podłożami…”, wybierając ofertę wykonawcy TRIOS PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 338 165 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia DzieckaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 27 listopada 2025
Wartość umowy
338 165 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TRIOS PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (SZCZECIN), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 338 164,74 zł (umowę zawarto 19 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000557961

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Dzieci Polskich 20

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

04-730

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@ipczd.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.czd.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ipczd.ezamawiajacy.pl/pn/ipczd/demand/240191/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ZP/CZD/146/25 Dostawa odczynników mikrobiologicznych, zestawów transportowych z podłożami i akcesoriów zużywalnych do systemu automatycznej analizy mikrobiologicznej WASP

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2461f716-f2fb-4bdc-b95c-b8ffcfd4eba4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00560163

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00482773

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/CZD/146/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

312374,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników mikrobiologicznych i zestawów transportowych do systemu automatycznej analizy mikrobiologicznej WASP lub równoważnych:
1. 474CE.A Copan Italia S.p.A.
2. 4U002N Copan Italia S.p.A.
3. 0E006N.A Copan Italia S.p.A.
4. 482CE Copan Italia S.p.A.
5. 491CE.A Copan Italia S.p.A.
6. 490CE.A Copan Italia S.p.A.
7. 470CE.A Copan Italia S.p.A.
8 0E004N.A Copan Italia S.p.A.
9. 484CE Copan Italia S.p.A.
10. 2U026S Copan Italia S.p.A.
11. 2E127S50.A Copan Italia S.p.A.
12. PFPM913S Copan Italia S.p.A.
13. WR086-03-0005 Copan WASP S.r.l.
14. WR086-03-0001  Copan WASP S.r.l.
15. WR086-50-0001  Copan WASP S.r.l..
16. WR086-61-0014   Copan WASP S.r.l.
17. WR086-03-0004 Copan WASP S.r.l.
19. WR086-03-0600 Copan WASP S.r.l.
20. WR086-03-0601  Copan WASP S.r.l.
21. WR086-03-0602  Copan WASP S.r.l.
22. EW022  Copan WASP S.r.l.
23. WR086-03-1004 Copan WASP S.r.l.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w zał. nr 5 do swz formularz cenowy.
Zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych (…) gdyż nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny
i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszy dopuszczenie ofert równoważnych.
- wskazane przez Wykonawcę w formularzu cenowym nazwy i numery katalogowe oferowanego przedmiotu zamówienia mają odpowiadać cechom jakościowym, fizykochemicznym, eksploatacyjnym
i technicznym w zakresie nie niższych niż produkty wyszczególnione przez Zamawiającego w formularzu cenowym- zał. nr 5 do SWZ.
Zamawiający dokona oceny ofert w zakresie równoważności w oparciu o przedłożone przedmiotowe środki dowodowe rekomendowane w SWZ określone w rozdziale XIII pkt 1.5. swz.

Na wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowany równoważny przedmiot zamówienia jest zgodny z OPZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

338164,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

338164,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

338164,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TRIOS PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8522684444

7.3.3)Ulica

ul. ANDRZEJA MAŁKOWSKIEGO 30 /1

7.3.4)Miejscowość

SZCZECIN

7.3.5)Kod pocztowy

70-304

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

338164,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
600 542 zł
Próbka: 168 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
275 153 zł1 287 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 012 820 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
275 153 zł
Mediana
600 542 zł
Górny kwartyl
1 287 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.