Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku zabytkowego nr 19 w Jarnołtówku "Aleksandrówka" – etap II.

Zamawiający Powiat Nyski (Nysa, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku zabytkowego nr 19 w Jarnołtówku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat NyskiNysa, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 26 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Nyski

1.2.)Oddział zamawiającego

Starostwo Powiatowe w Nysie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412579

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Piastowska 33

1.4.2.)Miejscowość

Nysa

1.4.3.)Kod pocztowy

48-300

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.pubiczne@powiat.nysa.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.spnysa.nv.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d23b0491-23e9-11ef-a500-1a0072d5d2bd

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00555920

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-26

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00354664

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku zabytkowego
nr 19 w Jarnołtówku "Aleksandrówka" – etap II.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku zabytkowego
nr 19 w Jarnołtówku "Aleksandrówka" – etap II.
Zakres prac:
Kontynuacja robót budowlanych związanych z przebudową i zmianą sposobu użytkowania budynku zabytkowego nr 19 w Jarnołtówku "Aleksandrówka”
w zakresie:
Etap I:
- dotyczy elewacji północnej:
wymiana stolarki okiennej, ocieplenie elewacji, konserwacja i renowacja wypraw tynkarskich oraz elementów drewnianych na elewacji, naprawa powierzchni murów zabytkowych - „mur pruski”;
- dotyczy elewacji południowej:
wymiana zewnętrznych drzwi wejściowych na parterze budynku, renowacji drzwi balkonowych w jadalni, czyszczenie sufitu podcienia;
- dotyczy elewacji południowej i zachodniej:
wymiana stolarki drzwiowej (balkonowej).
Etap II:
- dotyczy elewacji wschodniej i wnętrza budynku:
rozbiórka dobudowanej w latach 70-tych części budynku od strony wschodniej, prace ziemne w obszarze rozbiórki, usunięcie gruzu i urobku gruntowego wraz z utylizacją, remont balkonów na elewacji, wymiana stolarki okiennej, wymiana stolarki drzwiowej (balkonowej), konserwacja i renowacja wypraw tynkarskich oraz elementów drewnianych na elewacji, naprawa powierzchni murów zabytkowych - „mur pruski”, czyszczenie elementów kamiennych na elewacji (po rozbiórce dobudówki), spoinowanie murów z kamienia, prace budowlane wewnątrz budynku.
Obiekt został wpisany do rejestru zabytków Decyzją Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 204/2013 z 05.06.2023 r. Zadanie dofinansowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Szczegółowy zakres robót zawiera:
1) przedmiar robót,
2) dokumentacja projektowa,
3) STWiOR,

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-06-16

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Usługowo-Handlowy Czesław Niewiadomski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7530010820

4.3.3.)Ulica

ul. Witkiewicza 2

4.3.4.)Miejscowość

Nysa

4.3.5.)Kod pocztowy

48-300

4.3.6.)Województwo

opolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

3382500,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00434384/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-14

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawie protokołu zaniechanych i zamiennych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis zmiany w zakresie:
-konieczności wykonania : windy szybu windowego dla windy noszowej w zamian za wykonanie szybu windowego dla windy
osobowej, dostawę, montaż, uruchomienie i dokonanie odbioru przez UDT ......
- konieczności zaniechania wykonania :
sufitów podwieszonych z jednej warstwy płyty gipsowo – kartonowej, dostawę, montaż, uruchomienie i dokonanie odbioru
przez UDT windy osobowej, wykonanie szybu windowego dla windy osobowej,wykonanie wykopów pod posadzki w
miejscach rozbiórki litej skały znajdującej się pod posadzką.
Zgodnie z protokołem robót zaniechanych i zamiennych.

5.4.6.)Wartość zmiany

609935,56

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

3992435,56 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nyski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nysa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.