Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Rewitalizacja zabytkowego dworku w Żelazkowie – siedziby Urzędu Gminy w Żelazkowie

Zamawiający Gmina Żelazków (Żelazków, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Rewitalizacja zabytkowego dworku w Żelazkowie – siedziby Urzędu Gminy w Żelazkowie”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŻelazkówŻelazków, Wielkopolskieopublikowano 25 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Żelazków

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250854932

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Żelazków138

1.4.2.)Miejscowość

Żelazków

1.4.3.)Kod pocztowy

62-817

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.4.7.)Numer telefonu

62 752 18 50

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zelazkow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.zelazkow.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-88456093-cdca-437c-ace3-24c481024a4a

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00553949

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-11-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00153804

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rewitalizacja zabytkowego dworku w Żelazkowie – siedziby Urzędu Gminy w Żelazkowie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest renowacja elementów zewnętrznych budynku oraz pokrycia dachowego wraz z odtworzeniem sztukaterii na podstawie dokumentacji inwentaryzacyjnej z 1958 roku. Inwestycja obejmuje rewitalizację zabytkowego dworku w Żelazkowie wpisanego do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków pod numerem rejestru 699/Wlkp/A oraz pokrycia dachowego wraz z odtworzeniem sztukaterii zewnętrznej budynku.
Szczegółowy zakres robót i całą dokumentację techniczną określa Załącznik nr 9 do niniejszej SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-04-28

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2025-09-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

DARMIS Dariusz Misiukanis

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

011892033

4.3.3.)Ulica

Grottgera

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

00-785

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1623600 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00210001/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-11-24

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji robót wyniknęły dodatkowe prace nie przewidziane w ofercie, a konieczne do wykonania. Dotyczyły wymiany 41 szt. tralek na balkonie nad wejściem do budynku. Istniejące tralki są w złym stanie technicznym a ich kształt nie odpowiada historycznemu wzorowi.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zawarto aneks do umowy na roboty dodatkowe wg. protokołu konieczności.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

28468,74

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2025/BZP 00476632/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Żelazków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żelazków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.