Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
744 963 zł
Umowa zawarta
21 listopada 2025
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 744 963 zł – 1 738 027 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Przedłużony okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja budynku Muzeum Zofii Kossak - Szatkowskiej w Górkach Wielkich (Dom Ogrodnika)

Zamawiający Powiat Cieszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego (Cieszyn, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja budynku Muzeum Zofii Kossak - Szatkowskiej w Górkach Wielkich (Dom Ogrodnika)”, wybierając ofertę wykonawcy Profi-Max Szczepan Haratyk. Wartość umowy: 744 963 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
744 963 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

8 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Profi-Max Szczepan Haratyk (Istebna), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 744 962,67 zł (umowę zawarto 21 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 744 962,67 zł do 1 738 027,46 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Cieszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072186224

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bobrecka

1.5.2.)Miejscowość

Cieszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

43-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wiz@powiat.cieszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiat.cieszyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4e36ba5b-83f9-4089-86e8-75bdec3a67f4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja budynku Muzeum Zofii Kossak - Szatkowskiej w Górkach Wielkich (Dom Ogrodnika)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4e36ba5b-83f9-4089-86e8-75bdec3a67f4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00552111

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00048306/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.15 Centrum Edukacyjno-Kulturalne "U Kossaków" - modernizacja budynku Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich ul. Stary Dwór 2 - Dom Ogrodnika

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00427727

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIZ.272.19.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia:
- przebudowa związana z zamurowaniem 1 drzwi do ogrodu, na elewacji południowo – zachodniej,
- docieplenie dachu wełną szklaną budynku,
- docieplenie styropianem oraz izolacja piwnic i fundamentów budynku, wykonanie cokołu z kamienia breńskiego,
- remont elewacji budynku – uzupełnienie ubytków w tynku, malowanie,
- remont dachu – czyszczenie dachówki, wykonanie nowej podbitki drewnianej, wykonanie nowych warstw izolacyjnych, remont lukarny dachowej,
- remont stolarki okiennej i drzwiowej, zastosowanie na szybach folii antywłamaniowej,
- demontaż krat okiennych i drzwiowych (za wyjątkiem drzwi wejściowych),
- wymiana stolarki okiennej piwnicy oraz 1 drzwi do ogrodu, na elewacji południowo – zachodniej,
- remont stolarki drzwiowej wewnętrznej,
- wymiana drzwi wewnętrznych na poddasze,
- podłączenie grzejników zlokalizowanych na poddaszu budynku do istniejącego kotła gazowego zlokalizowanego na parterze budynku, dołożenie grzejnika w pomieszczeniu nr 1.05,
- wymiana posadzki w pomieszczeniach poddasza z linoleum na panele podłogowe,
- malowanie wszystkich pomieszczeń,
- montaż drabiny stalowej cynkowanej ogniowo, do pomieszczenia piwnicznego nr 0.02,
- wykonanie otworów wentylacyjnych i nawiewnych w ścianach zewnętrznych piwnic, usunięcie tynków wewnętrznych w piwnicy oraz zabezpieczenie antykorozyjne belek stalowych stropu nad piwnicą,
- remont oraz uzupełnienie parkietu na parterze budynku,
- w pomieszczeniach nieużytkowych poddasza usunięcie warstw wykończeniowych posadzki (cegła i podsypka żwirowo – piaskowa oraz częściowo deskowanie na legarach), wykonanie nowej posadzki drewnianej na legarach,
- roboty elektryczne: wykonanie wewnętrznej linii zasilającej, wymiana rozdzielni licznikowej – tablicy TM1, wykonanie instalacji oświetlenia i gniazd wtyczkowych z osprzętem, wykonanie połączeń wyrównawczych i instalacji odgromowych,
- wymiana rynien i rur spustowych,
- wykonanie remontu chodnika w lokalizacji istniejącego ze spadkami umożliwiającymi dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

744962,67 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1738027,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

744962,67 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Profi-Max Szczepan Haratyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 243303614

7.3.3)Ulica

Istebna

7.3.4)Miejscowość

Istebna

7.3.5)Kod pocztowy

43-470

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

744962,67 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212313-3Roboty budowlane w zakresie muzeów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
809 826 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 210 zł2 435 071 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 085 862 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
349 210 zł
Mediana
809 826 zł
Górny kwartyl
2 435 071 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Cieszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Cieszyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 744 963 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212313-3 (Roboty budowlane w zakresie muzeów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Profi-Max Szczepan Haratyk (Istebna). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.