Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
2 220 492 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1świadczenie usług spedycji i przewozu materiałów promocyjnych na kierunkach pozaeuropejskich i europejskich z podziałem na II części zamówienia: CZĘŚĆ I – poza Europę
    Cena wybranej oferty
    1 791 710 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2świadczenie usług spedycji i przewozu materiałów promocyjnych na kierunkach pozaeuropejskich i europejskich z podziałem na II części zamówienia: CZĘŚĆ II – Europa
    Cena wybranej oferty
    428 782 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas odbioru towaru z magazynu”40%„ Czas odbioru towaru z magazynu”40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ŚWIADCZENIE USŁUG SPEDYCJI I PRZEWOZU MATERIAŁÓW PROMOCYJNYCH NA KIERUNKACH POZAEUROPEJSKICH I EUROPEJSKICH Z PODZIAŁEM NA II CZĘŚCI ZAMÓWIENIA: CZĘŚĆ I – POZA EUROPĘ, CZĘŚĆ II – EUROPA.

Zamawiający Polska Organizacja Turystyczna (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „ŚWIADCZENIE USŁUG SPEDYCJI I PRZEWOZU MATERIAŁÓW PROMOCYJNYCH NA KIERUNKACH…”, wybierając ofertę wykonawcy UMSS Robert Wasilewski, ul. Betonowa 1c, 86-005 Białe Błota. Łączna wartość ofert: 2 220 492 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Polska Organizacja TurystycznaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 24 listopada 2025
Łączna wartość ofert
2 220 492 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 września 2025

    Termin ofert: 26 września 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 listopada 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma UMSS Robert Wasilewski, ul. Betonowa 1c, 86-005 Białe Błota za łącznie 2 220 491,78 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Polska Organizacja Turystyczna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 016213775

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Młynarska 42

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-171

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@pot.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pot.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1175528

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


turystyka

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ŚWIADCZENIE USŁUG SPEDYCJI I PRZEWOZU MATERIAŁÓW PROMOCYJNYCH NA KIERUNKACH POZAEUROPEJSKICH I EUROPEJSKICH Z PODZIAŁEM NA II CZĘŚCI ZAMÓWIENIA: CZĘŚĆ I – POZA EUROPĘ, CZĘŚĆ II – EUROPA.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e21dccc9-aa28-4903-973a-ac8ab3ea68f8

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00551360

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00112189/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Świadczenie usług spedycji i przewozu mat. promocyjnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00423181

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

23/2025/MB

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

świadczenie usług spedycji i przewozu materiałów promocyjnych na kierunkach pozaeuropejskich i europejskich z podziałem na II części zamówienia: CZĘŚĆ I – poza Europę,

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.5.)Wartość części

171602,22 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

świadczenie usług spedycji i przewozu materiałów promocyjnych na kierunkach pozaeuropejskich i europejskich z podziałem na II części zamówienia: CZĘŚĆ II – Europa.

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.5.)Wartość części

88480,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1791710 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1791710 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1791710 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

UMSS Robert Wasilewski, ul. Betonowa 1c, 86-005 Białe Błota

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5541920080

7.3.4)Miejscowość

Białe Błota

7.3.5)Kod pocztowy

86-005

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

108830,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

428781,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

428781,78 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

428781,78 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

UMSS Robert Wasilewski, ul. Betonowa 1c, 86-005 Białe Błota

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5541920080

7.3.4)Miejscowość

Białe Błota

7.3.5)Kod pocztowy

86-005

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

171602,22 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60000000-8Usługi transportowe (z wyłączeniem…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 875 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
113 811 zł491 682 zł
Rozstęp międzykwartylowy
377 871 zł
Źródło próbki
CPV 60000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
113 811 zł
Mediana
225 875 zł
Górny kwartyl
491 682 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Polska Organizacja Turystyczna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 220 492 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60000000-8 (Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: UMSS Robert Wasilewski, ul. Betonowa 1c, 86-005 Białe Błota (Białe Błota). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.