Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
356 249 zł
Umowa zawarta
12 listopada 2025
Okres realizacji
18 dni
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 356 249 zł – 639 600 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego na wody opadowe i roztopowe w miejscowości Dominów"

Zamawiający Gmina Głusk (Dominów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego na wody opadowe i roztopowe w miejscowości…”, wybierając ofertę wykonawcy BAUMA Rafał Dzido. Wartość umowy: 356 249 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina GłuskDominów, Lubelskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 20 listopada 2025
Wartość umowy
356 249 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BAUMA Rafał Dzido (Biłgoraj).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 356 248,59 zł (umowę zawarto 12 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 356 248,59 zł do 639 600,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GŁUSK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Dominów

1.5.3.)Kod pocztowy

20-388

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

81-75-18-760

1.5.8.)Numer faksu

81-75-18-650

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@glusk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.glusk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d37da8b1-0b95-4a95-ac0e-78ec17e08757

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego na wody opadowe i roztopowe w miejscowości Dominów"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d37da8b1-0b95-4a95-ac0e-78ec17e08757

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00546113

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00037019/24/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.18 „Budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego na wody opadowe i roztopowe w miejscowości Dominów"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest finansowane w ramach wsparcia bezzwrotnego z planu rozwojowego w ramach inwestycji B3.3.1 Inwestycje w zwiększanie potencjału równoważonej gospodarki wodnej na obszarach wiejskich(obszar B). W ramach projektu pn. Budowa zbiornika retencyjno – rozsączającego na wody opadowe i roztopowe w miejscowości Dominów.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00444892

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.28.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

511534,01

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego na wody opadowe i roztopowe w miejscowości Dominów”.
4.2. Przedmiotem inwestycji jest budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego na wody opadowe i roztopowe wraz z urządzeniami towarzyszącymi wraz z przebudową odcinka sieci kanalizacyjnej.
1) Planowana inwestycja obejmuje budowę zbiornika retencyjno-rozsączającego na wody opadowe o powierzchni całkowitej 1430 m2 oraz głębokości wody do 0,70 m. Zbiornik ma powstać w miejscu obniżenia terenowego działki nr ew. 157/22 pomiędzy terenem rekreacyjnym, a korytem rzeki Czerniejówka. Zbiornik ogroblowany w kształcie prostokąta o wymiarach 40,0m x 25,0 m, głębokość zbiornika 1,0m. Szerokość korony grobli 1,50m. Mnich betonowy o wymiarze 0,6m x 0,6m. Wylot do rzeki Czerniejówki w postaci mnicha z leżakiem wykonanym z rury PVC lub PP. Połączenie istniejącej kanalizacji z projektowanym zbiornikiem rurociągiem średnicy dn 400mm, długości odcinka 63 m. Montaż 2 szt studni rewizyjnych.
2) Zbiornik retencyjno-rozsączający zasilany będzie wyłącznie wodami opadowymi i roztopowymi pochodzącymi z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni ujętych w systemy kanalizacyjne odwadniające drogi gminne oraz parkingi, a także części wód z powierzchni dachowych i powierzchni biologicznie czynnych w miejscowości Dominów, gmina Głusk.
3) Skarpy i dno zbiornika będą umocnione geokratą wypełnioną kamieniem łamanym o wysokości 10-15 cm ułożoną na geowłókninie. Teren wokół zbiornika zostanie ogrodzony siatką stalową o wysokości 1,50m.
4) Projektowany zbiornik retencyjny oprócz podstawowej funkcji będzie również pełnił funkcje nawadniającą przyległy teren. Powierzchnia nawadniania podsiąkowego wynosi 1900 m2.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa,
2) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWiOR),
3) Przedmiary robót.
Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały wynosi min. 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego oraz stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający określa go na okres w przedziale od 36 miesięcy (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin maksymalny). Wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady na zasadach określonych w § 11Projektu umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45247270-3 - Budowa zbiorników

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

356248,59 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

639600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

356248,59 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BAUMA Rafał Dzido

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9182054790

7.3.3)Ulica

11 Listopada 45

7.3.4)Miejscowość

Biłgoraj

7.3.5)Kod pocztowy

23-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

356248,59 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Głusk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dominów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 356 249 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45247270-3 (Budowa zbiorników). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BAUMA Rafał Dzido (Biłgoraj). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.