„Zaprojektowanie i budowa miejskich terenów zieleni w Katowicach w ramach zadań inwestycyjnych Zielonego Budżetu miasta Katowice”
Zamawiający Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach (Katowice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zaprojektowanie i budowa miejskich terenów zieleni w Katowicach w ramach zadań…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 279 687 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1493, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
09 kwietnia 2025
Termin ofert: 28 kwietnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
22 maja 2025
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 listopada 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 003545711 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Tadeusza Kościuszki 138 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Katowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 40-523 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22A - Katowicki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://zzmkce.bip.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-ac9937e0-800b-43db-b8c8-9fb20b7b096c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00542142 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-11-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00182395 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Zaprojektowanie i budowa miejskich terenów zieleni w Katowicach w ramach zadań inwestycyjnych Zielonego Budżetu miasta Katowice” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych pn | „Zaprojektowanie i budowa miejskich terenów zieleni w ramach zadań inwestycyjnych Zielonego Budżetu miasta Katowice” 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w dwóch Lokalizacjach wskazanych w Rozdziale IV pkt 2 SWZ 3. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu terenów miejskich w dwóch lokalizacjach wskazanych w pkt 2 niniejszego rozdziału, tj.: 1) opracowanie Dokumentacji Projektowej dla każdego zadania inwestycyjnego (lokalizacji) na podstawie SWZ oraz Programu Funkcjonalno-użytkowego (PFU) stanowiącego Załącznik Nr 1 do SWZ, zgodnie z wymaganiami obowiązującej w Polsce ustawy Prawo Budowlane (tj. Dz. U. z 2025r. poz. 418), 2) wykonanie robót budowlanych dla poszczególnych zadań inwestycyjnych w dwóch Lokalizacjach zgodnie z przygotowaną przez Wykonawcę Dokumentacją Projektową. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania związane z jego wykonaniem odpowiednio dla danej lokalizacji określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-05-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-09-09 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | BOTIKA s.c. Rafał Pieszczoch Barbara Pieszczoch |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 241381509 |
| 4.3.3.) | Ulica | Solika 7 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Katowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 40-750 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 147546,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00242379/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 147546,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.