Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Dostawa mobilnej stacji uzdatniania wody

Zamawiający Gmina Karpacz (Karpacz, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Dostawa mobilnej stacji uzdatniania wody”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KarpaczKarpacz, Dolnośląskie (powiat Karkonoski →)opublikowano 18 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 250 000 zł
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA KARPACZ

1.2.)Oddział zamawiającego

Gmina Karpacz

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821552

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Konstytucji 3 Maja 54

1.4.2.)Miejscowość

Karpacz

1.4.3.)Kod pocztowy

58-540

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.7.)Numer telefonu

+487576150

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp_karpacz@karpacz.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.karpacz.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00539685

2.2.)Data ogłoszenia

2025-11-18

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00523335

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
7.4.Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia Przed zmianą

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy dotyczącą: 1) zmiany danych związanych z obsługą administracyjno - organizacyjną Umowy (np. zmiany rachunku bankowego); 2) podatku VAT, w przypadku zmiany przepisów; 3) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między stronami; 4) terminu w przypadku zaistnienia siły wyższej rozumianej jako zdarzenia pozostające poza kontrolą każdej ze stron, których strony nie mogły przewidzieć ani im zapobiec, i które zakłócają lub uniemożliwiają realizację Umowy, takie zdarzenia obejmują w szczególności: wojny, rewolucje, pożary, powodzie, działania terrorystyczne, zakłócenia spowodowane wprowadzeniem zabezpieczeń antyterrorystycznych (zmiana terminu wykonania o czas trwania przeszkody); Po zmianie: Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy dotyczącą: 1) zmiany danych związanych z obsługą administracyjno - organizacyjną Umowy (np. zmiany rachunku bankowego); 2) podatku VAT, w przypadku zmiany przepisów; 3) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między stronami; 4) terminu w przypadku zaistnienia siły wyższej rozumianej jako zdarzenia pozostające poza kontrolą każdej ze stron, których strony nie mogły przewidzieć ani im zapobiec, i które zakłócają lub uniemożliwiają realizację Umowy, takie zdarzenia obejmują w szczególności: wojny, rewolucje, pożary, powodzie, działania terrorystyczne, zakłócenia spowodowane wprowadzeniem zabezpieczeń antyterrorystycznych (zmiana terminu wykonania o czas trwania przeszkody); 5) zmiany producenta lub modelu sprzętu w przypadku zaprzestania jego produkcji, braku dostępu do niego na rynku polskim lub wystąpienia opóźnienia w jego dostawie niezależne od Wykonawcy (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynku polskim). Wykonawca musi wykazać, że dochował należytej staranności i posiadał zapewnienie o dostępności oferowanego urządzenia podczas składania oferty w postępowaniu. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania i dostarczenia innego sprzętu pod warunkiem, że funkcjonalność i wydajność sprzętu nie będzie gorsza niż sprzętu zaoferowanego, a cena urządzenia nie ulegnie zmianie. Wykonawca musi uzyskać zgodę Zamawiającego na zmianę oferowanego sprzętu; 6) jeśli pojawiły się okoliczności natury obiektywnej, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania Umowy uniemożliwiające dotrzymanie terminu realizacji wskazanego w Umowie, za które nie odpowiada Wykonawca. W takim przypadku termin realizacji umowy może zostać wydłużony o czas niezbędny do wyjaśnienia okoliczności natury obiektywnej; 7) w sytuacji, gdy Wykonawca opóźni się z realizacją umowy i nie dostarczy przedmiotu umowy w terminie do dnia 23 grudnia 2025 r., Zamawiający jest upoważniony do odstąpienia od umowy bez obowiązku zapłat kar umownych na rzecz Wykonawcy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42912330-4Aparatura do oczyszczania wody
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 061 zł414 861 zł
Rozstęp międzykwartylowy
215 800 zł
Źródło próbki
CPV 42912· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
199 061 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
414 861 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Karpacz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Karpacz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42912330-4 (Aparatura do oczyszczania wody). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.