Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: „STEKOP-OCHRONA” sp. z o. o. - Partner

Wartość umowy
840 744 zł
Umowa zawarta
17 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 840 744 zł – 891 149 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie wykonawcy - Liczba zrealizowanych usług w zakresie ochrony obiektów użyteczn25%Certyfikat ISO lub pokrewny certyfikat AQAP15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Całodobowa usługa ochrony fizycznej obiektu, osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego i wsparciem grupy interwencyjnej w obiekcie Sądu Rejonowego w Oleśnicy

Zamawiający Sąd Rejonowy w Oleśnicy (Oleśnica, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Całodobowa usługa ochrony fizycznej obiektu, osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu…”, wybierając ofertę wykonawcy „STEKOP” S.A. – Lider. Wartość umowy: 840 744 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Sąd Rejonowy w OleśnicyOleśnica, Dolnośląskieopublikowano 18 listopada 2025
Wartość umowy
840 744 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 września 2025

    Termin ofert: 14 października 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 listopada 2025

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: „STEKOP” S.A. – Lider (Warszawa), wspólnie z: „STEKOP-OCHRONA” sp. z o. o. - Partner.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 840 744,36 zł (umowę zawarto 17 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 840 744,36 zł do 891 149,16 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Oleśnicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000325268

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3 Maja, 48/49

1.5.2.)Miejscowość

Oleśnica

1.5.3.)Kod pocztowy

56-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

71 75 66 310

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

administracyjny@olesnica.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.olesnica.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9bc4f1e5-e5c5-4fc5-9847-a1e104687751

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Sąd

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Całodobowa usługa ochrony fizycznej obiektu, osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego i wsparciem grupy interwencyjnej w obiekcie Sądu Rejonowego w Oleśnicy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9bc4f1e5-e5c5-4fc5-9847-a1e104687751

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00538001

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00146667/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Kompleksowa usługa ochrony osób i mienia wraz z monitoringiem systemu alarmowego oraz wsparciem grupy i9nterwencyjnej w budynku Sądu Rejonowego w Oleśnicy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00427644

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OA.261.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

745438,81 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona fizyczna osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego w obiekcie Sądu Rejonowego w Oleśnicy zgodnie z zapisami ,,Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia” stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79714000-2 - Usługi w zakresie nadzoru

79715000-9 - Usługi patrolowe

98341140-8 - Usługi dozorowania

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

98300000-6 - Różne usługi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

840744,36 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

891149,16 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

840744,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
„STEKOP” S.A. – Lider

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: „STEKOP-OCHRONA” sp. z o. o. - Partner

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

542 10 23 917

7.3.3)Ulica

ul. Mołdawska 9

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-127

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

840744,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 460 815 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 168 698 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 460 815 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Oleśnicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oleśnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 840 744 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „STEKOP” S.A. – Lider (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.