Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
227 939 zł
Umowa zawarta
31 października 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 227 939 zł – 243 334 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa energii elektrycznej dla obiektów będących własnością Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o. o. na rok 2026”

Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o.o. (Kurzętnik, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii elektrycznej dla obiektów będących własnością Zakładu Gospodarki…”, wybierając ofertę wykonawcy Energa Obrót S.A. Wartość umowy: 227 939 zł. Złożono 8 ofert.

Wartość umowy
227 939 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 września 2025

    Termin ofert: 26 września 2025 14:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 listopada 2025

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Energa Obrót S.A. (Gdańsk).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 227 939,40 zł (umowę zawarto 31 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 227 939,40 zł do 243 334,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 280561738

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Tadeusza Kościuszki 23

1.5.2.)Miejscowość

Kurzętnik

1.5.3.)Kod pocztowy

13-306

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zgkkurzetnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.kurzetnik.warmia.mazury.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kurzetnik.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarka wodna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa energii elektrycznej dla obiektów będących własnością Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o. o. na rok 2026”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-88b5e4b0-6dd9-489b-acca-186da4ca0d1d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00533875

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043248/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 „Dostawa energii elektrycznej dla obiektów będących własnością Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o. o. na rok 2026”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00430564

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGK.271.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do punktów poboru energii będących własnością Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o. o. – zgodnie z załącznikami nr 1 i 2 do SWZ, zawierającym szczegółowy wykaz punktów poboru energii elektrycznej oraz szacunkowe zapotrzebowanie mocy.
4.2 Szacunkowa sumaryczna ilość dostarczanej energii elektrycznej dla 31 punktów poboru energii wynosi 496,600 MWh. Wolumen powyższy wyliczony jest na podstawie szacunkowego i prognozowego zużycia.
4.3 Całkowita sumaryczna roczna moc zapotrzebowania wg danych szczegółowych zgodnie z załącznikami nr 1, 2 do SWZ. Zamawiający jest w trakcie zmiany taryfy, w tabeli podane są taryfy obecne i taryfy docelowe.
4.4 Określenie szacunkowego zapotrzebowania na energię elektryczną stanowi element służący wyborowi najkorzystniejszej oferty i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii elektrycznej w podanych ilościach.
4.5 Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie zgodnie ze standardami i na warunkach określonych w sprawie szczegółowych zasad kształtowania w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (t. j. Dz.U.2024.266 z późn. zm.) i w przepisach wykonawczych do tej ustawy oraz innych obowiązujących przepisach prawa.
4.6 Wykonawca musi posiadać zawartą umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego właściwym dla lokalizacji obiektów objętych przedmiotem zamówienia, oraz uwzględnić w ofercie wszystkie wymagalne certyfikaty włącznie z Certyfikatem Efektywności Energetycznej (kolor biały).
Pozostały opis w Rozdziale 4 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09310000-5 - Elektryczność

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

227939,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

243334,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

227939,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Energa Obrót S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9570968370

7.3.3)Ulica

Aleja Grunwaldzka 472

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-309

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

227939,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
533 488 zł17 612 531 zł
Rozstęp międzykwartylowy
17 079 043 zł
Źródło próbki
CPV 09300· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
533 488 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
17 612 531 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kurzętniku sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kurzętnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 227 939 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Energa Obrót S.A. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.