Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
108 117 zł
Umowa zawarta
14 listopada 2025
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 108 117 zł – 479 700 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie – Dodatkowe doświadczenie zawodowe projektanta40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Zaosie”

Zamawiający Gmina Ujazd (Ujazd, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: Budowa kanalizacji…”, wybierając ofertę wykonawcy Instalacje Sadowski Sp. z o.o. Wartość umowy: 108 117 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina UjazdUjazd, Łódzkieopublikowano 14 listopada 2025
Wartość umowy
108 117 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 września 2025

    Termin ofert: 26 września 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 listopada 2025

    11 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Instalacje Sadowski Sp. z o.o. (Leszno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 108 117,00 zł (umowę zawarto 14 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 108 117,00 zł do 479 700,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA UJAZD

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648014

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Kościuszki 6

1.5.2.)Miejscowość

Ujazd

1.5.3.)Kod pocztowy

97-225

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@ujazd.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.ujazd.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-35b0d47e-577e-42c8-88b8-4f41c61d6ae0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.:
„Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Zaosie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-35b0d47e-577e-42c8-88b8-4f41c61d6ae0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00532137

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00019913/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Dokumentacja projektowa na budowę kanalizacji sanitarnej w m. Zaosie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00428542

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BIF.271.1.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

236800,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Zaosie w gminie Ujazd wraz z uwzględnieniem podłączenia do w/w sieci zakładu produkcyjnego Huty Szkła „Euroglas Polska Sp. z o.o.”, powiat tomaszowski.

2. Załączona do SWZ Koncepcja dot. rozbudowy istniejącej sieci kanalizacyjnej na terenie gminy i miasta Ujazd i zakłada m.in.

1) skanalizowanie miejscowości Zaosie (budowa kolektora głównego wraz z przyłączami do granic posesji w ilości ok. 115 szt.) i odprowadzenie ścieków do istniejącej sieci kanalizacyjnej w Ujeździe (miejsce włączenia - istniejąca studnia rewizyjna zlokalizowana na działce nr ewid. 194/4, obr. nr 0001-Ujazd, skrzyżowanie ulic Niewiadowskiej i Reymonta), poprzez miejscowość Osiedle Niewiadów wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 715,
2) podłączenie istniejącego zakładu produkcyjnego Huty Szkła „Euroglas Polska Sp. z o.o.” zlokalizowanego w miejscowości Osiedle Niewiadów 65;
3) dobór nowych pomp w pompowni ścieków, zlokalizowanej na działce o numerze ewid. 158/19, obr. 0001-Ujazd, w związku ze zwiększoną ilością odprowadzanych ścieków.

3. Opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

108117,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

479700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

108117,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Instalacje Sadowski Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6972384534

7.3.3)Ulica

Kraszewskiego 13

7.3.4)Miejscowość

Leszno

7.3.5)Kod pocztowy

64-100

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

108117,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 247 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 051 zł387 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
246 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 051 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
387 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ujazd prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ujazd.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 108 117 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Instalacje Sadowski Sp. z o.o. (Leszno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.