Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
170 721 zł
Umowa zawarta
13 listopada 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 170 721 zł – 252 544 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa energii elektrycznej na 2026 rok dla Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku

Zamawiający Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii elektrycznej na 2026 rok dla Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we…”, wybierając ofertę wykonawcy Novum S.A. Wartość umowy: 170 721 zł. Złożono 9 ofert.

Wartość umowy
170 721 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Novum S.A. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 170 720,94 zł (umowę zawarto 13 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 170 720,94 zł do 252 543,60 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 911266951

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 3 Maja 17

1.5.2.)Miejscowość

Włocławek

1.5.3.)Kod pocztowy

87-800

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.7.)Numer telefonu

542316080

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@pans.wloclawek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pans.wloclawek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1193119

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa energii elektrycznej na 2026 rok dla Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e6cdf04e-8c72-43e4-a419-941932389aa4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00531175

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00047866/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Dostawa energii elektrycznej na 2026 rok

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00478763

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

G.202.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w planowanej ilości około 295 MWh do następujących punktów poboru Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku

1) przy ul. 3 Maja 17 PPE 590243893032667414 Grupa taryfowa – Taryfa C 22 A Planowane roczne zużycie energii elektrycznej – 35 MWh Z tego: Strefa szczytowa – 10 MWh Strefa pozaszczytowa – 25 MWh 2) przy ul. Mechaników 3 PPE 590243893033204922 Grupa taryfowa – Taryfa C 21 Strefa całodobowa Planowane roczne zużycie energii elektrycznej – 95 MWh 3) przy ul. Obrońców Wisły 1920 r. 21/25 PPE 590243893032631170 Grupa taryfowa – Taryfa C 22 B Planowane roczne zużycie energii elektrycznej – 100 MWh Z tego: Strefa Dzienna – 60 MWh Strefa Nocna – 40 MWh 4) przy ul. Energetyków 30 PPE 590243893032885627 Grupa taryfowa – Taryfa C 11 Strefa całodobowa Planowane roczne zużycie energii elektrycznej – 65 MWh. Zamawiający oświadcza, że w 2026 roku planuje uruchomić mikroinstalacje, która będzie zlokalizowana w PPE o nr: 590243893032631170. Planowana mikroinstalacja to instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy do 50 [kW], w której zainstalowane będą liczniki dwukierunkowe. Zamawiający jednocześnie informuje, że całość energii elektrycznej wyprodukowanej ww. mikroinstalacji będzie wykorzystywana na bieżące potrzeby własne Zamawiającego. W przypadku powstania ww. instalacji Wykonawca w ramach realizacji niniejszego zamówienia będzie również zobowiązany do realizacji umowy dla prosumenta dla tego PPE.

4.5.3.)Główny kod CPV

09310000-5 - Elektryczność

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

170720,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

252543,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

170720,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Novum S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9491924705

7.3.3)Ulica

Tadeusza Czackiego 7/9/11

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-043

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

170720,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09310000-5Elektryczność
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
810 652 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
361 599 zł4 356 981 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 995 381 zł
Źródło próbki
CPV 09310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
361 599 zł
Mediana
810 652 zł
Górny kwartyl
4 356 981 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włocławek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 170 721 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09310000-5 (Elektryczność). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Novum S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.