Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

BZP.271.25.2025 "Utworzenie Centrum Aktywności 3Miejsce przy ul. Jurczyka 1 w Tarnowskich Górach - etap I"

Zamawiający Gmina Tarnowskie Góry (Tarnowskie Góry, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „BZP.271.25.2025 "Utworzenie Centrum Aktywności 3Miejsce przy ul. Jurczyka 1 w Tarnowskich…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Tarnowskie GóryTarnowskie Góry, Śląskie (powiat Tarnogórski →)opublikowano 13 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 342 091 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA TARNOWSKIE GÓRY

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258820

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Rynek 4

1.4.2.)Miejscowość

Tarnowskie Góry

1.4.3.)Kod pocztowy

42-600

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@um.tgory.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.tarnowskiegory.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ce9eaed-da58-4264-88ca-63a73bd47814

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00529167

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-11-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00417581

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

BZP.271.25.2025 "Utworzenie Centrum Aktywności 3Miejsce przy ul. Jurczyka 1 w Tarnowskich Górach - etap I"

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 Adaptacja komórek lokatorskich na wiatę śmietnikową z zielonym dachem ekstensywnym oraz wykonanie murali.
Przedmiotem zamówienia jest adaptacja komórek lokatorskich na wiatę śmietnikową (o wymiarach zewnętrznych: szer. 606 cm x głębokość 330 cm x wysokość 288 cm) z zielonym dachem ekstensywnym (bez obsadzenia roślinami) oraz wykonanie murali według projektu Zamawiającego

3.8.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45262522-6 - Roboty murarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

71421000-5 - Usługi wkomponowywania ogrodów w krajobraz

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-10-16

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

30 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

JOKERTG

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6263053209

4.3.4.)Miejscowość

BYTOM

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

75000,01 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00491848/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-11-06

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Protokół konieczności wykonania robót dodatkowych nr 1 - w wyniku prowadzonej rozbiórki ścian działowych występują różnice poziomów posadzki pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami komórek lokatorskich. Zasadnym jest wykonanie nowej, jednolitej posadzki przy jednoczesnym montażu odbojników wzdłuż ścian wewnętrznych w celu zabezpieczenia ścian.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Nowe brzmienie par. 3 ust. 1:
Strony ustalają termin wykonania przedmiotu umowy na 40 dni kalendarzowych licząc od dnia zawarcia umowy, to jest do dnia 25 listopada 2025 r.

Nowe brzmienie par. 10 ust. 1:
Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty Wykonawcy przysługującego mu wynagrodzenia ryczałtowego, zgodnego ze złożoną ofertą w kwocie:
bez VAT - 65 008,19 zł
należny podatek VAT - 14 951,88 zł
wynagrodzenie brutto - 79 960,07 zł

W tym roboty dodatkowe netto: 4 032,57 zł, podatek VAT: 927,49 zł, wynagrodzenie brutto: 4 960,06 zł

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

4960,06

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zmiany wprowadzone zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 3) i ust. 2 ustawy Pzp, na podstawie ust. 3 par. 10 w zw. z ust. 3 par. 20 umowy BUP.272.6.1.2025 oraz ustaleniami protokołu konieczności wykonania robót dodatkowych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45400000-1Roboty wykończeniowe w zakresie obi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
342 091 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł633 150 zł
Rozstęp międzykwartylowy
418 150 zł
Źródło próbki
CPV 45400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
342 091 zł
Górny kwartyl
633 150 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tarnowskie Góry prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnowskie Góry.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.