Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
243 444 zł
Umowa zawarta
12 listopada 2025
Okres realizacji
do 15 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 2026K w miejscowości Raciborsko”

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce (Wieliczka, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 2026K w miejscowości Raciborsko”, wybierając ofertę wykonawcy Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Raciechowicach. Wartość umowy: 243 444 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w WieliczceWieliczka, Małopolskie (powiat Wielicki →)opublikowano 12 listopada 2025
Wartość umowy
243 444 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Raciechowicach (Raciechowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 243 444,47 zł (umowę zawarto 12 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 356378582

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sienkiewicza 13

1.5.2.)Miejscowość

Wieliczka

1.5.3.)Kod pocztowy

32-020

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdp.wieliczka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdp.wieliczka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-82059dc1-e1cb-4b5b-a525-55496c6f0b3e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


za

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 2026K w miejscowości Raciborsko”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-82059dc1-e1cb-4b5b-a525-55496c6f0b3e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00525914

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00064559/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 „Budowa przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 2026K w miejscowości Raciborsko”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00483344

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.ZP.271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

206101,94 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.2 Zakres zadania obejmuje budowę odcinak kanalizacji deszczowej i ubezpieczenie rowu wzdłuż drogi powiatowej w ramach inwestycji pn

„Budowa przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 2026K w miejscowości Raciborsko” w ramach zgłoszenia robót z dnia 19.05.2025 roku znak sprawy AB.67431.424.2025 zaświadczenie o braku sprzeciwu z dnia 03.06.2025 roku. 3.3 Celem inwestycji jest przeprowadzenie wód opadowych z istniejącego rowy przydrożnego po stronie zachodniej drogi powiatowej nr 2026K w msc. Raciborsko (gmina Wieliczka) do istniejącego rowu przydrożnego po wschodniej stronie tejże drogi. W ramach inwestycji konieczna jest budowa nowego przepustu pod droga powiatową, wymiana istniejącego przepustu przy drodze powiatowej(który stanie się przedłużeniem odcinka skanalizowanego), skanalizowanie fragmentu rowu i ubezpieczenie rowów wzdłuż drogi nr 2026K oraz zabudowa cieku „Dopływ spod Raciborska” (Inna nazwa: „Złoty Potok”) 3.4 Zakres robót obejmuje: • budowę nowego przepustu • wymianę istniejącego przepustu • wykonanie umocnień rowów raz skanalizowanie odcinka pomiędzy przepustami • zabudowę cieku 3.5 Szczegółowy zakres prac został określony w dokumentacji projektowej załącznik C do SWZ. • załącznik C1 - Projekt budowlany • załącznik C2 – Prokekt Techniczny • załącznik C3 – protokoły uzgodnienia • załącznik C4 – STWIOR • Zalącznik C5 Przedmiar robót 3.6 Wykonawca zobowiązuje się wykonać roboty budowlane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi w Rzeczpospolitej Polskiej przepisami prawa powszechnie obowiązującego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

243444,47 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

243444,47 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

243444,47 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Raciechowicach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000461468

7.3.3)Ulica

Raciechowice, 255

7.3.4)Miejscowość

Raciechowice

7.3.5)Kod pocztowy

32-415

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

243444,47 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

SWZ

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wieliczka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 243 444 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Raciechowicach (Raciechowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.