„Rozbudowa drogi gminnej Kamionka Stara – Kamionka Nowa, Gmina Bargłów Kościelny”
Zamawiający Gmina Bargłów Kościelny (Bargłów Kościelny, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi gminnej Kamionka Stara – Kamionka Nowa, Gmina Bargłów Kościelny”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2511, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
14 sierpnia 2025
Termin ofert: 29 sierpnia 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
16 września 2025
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
12 listopada 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Bargłów Kościelny |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000534049 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Augustowska, 47 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bargłów Kościelny |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 16-320 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL843 - Suwalski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 87/ 642-40-11 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@barglow.dt.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.ug.barglow.wrotapodlasia.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-46a5ee71-ac5d-4c4e-aa82-7e3651d52389 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00525409 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-11-12 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00377642 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Rozbudowa drogi gminnej Kamionka Stara – Kamionka Nowa, Gmina Bargłów Kościelny” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn | „Rozbudowa drogi gminnej Kamionka Stara – Kamionka Nowa, Gmina Bargłów Kościelny”. 2. Inwestycją objęto odcinek drogi gminnej klasy technicznej „D” o długości ok. 0,912 km. 3. Rozbudowa drogi gminnej będzie obejmowała m. in.: • wykonanie prac rozbiórkowych i przygotowawczych, • wycinki oraz karczowania pni drzew i wycinki krzaków; • wykonanie robót ziemnych; • wzmocnienie słabego podłoża oraz konstrukcji nasypów drogowych; • budowę drogi utwardzonej o nawierzchni bitumicznej o szerokości jezdni 4,00÷4,50 m, • wykonanie normatywnych wlotów skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, • budowę zjazdów zwykłych o nawierzchni bitumicznej lub kruszywowej do granic pasa drogowego, • przebudowę istniejącego przepustu melioracyjnego pod jezdnią główną; • wykonanie odwodnienia jezdni w postaci rowów przydrożnych wraz z przepustami na zjazdach, • wykonanie rowów krytych pod jezdnią z rur karbowanych HDPE SN8; • wykonanie ścieków z korytek półokrągłych na ławie betonowej; • wykonanie rurociągów z rur drenarskich; • prace w zakresie bieżącego utrzymania, oczyszczenia i profilowania istniejących rowów przydrożnych, bez zmiany parametrów technicznych; • wykonanie poboczy drogowych szerokości min. 1,00 m z mieszanki kruszywa łamanego, • wykonanie oznakowania pionowego oraz montaż elementów BRD, • prace wykończeniowe; • uporządkowanie terenu budowy i terenów przyległych. 4. Drzewa pochodzące z wycinki stanowią własność Zamawiającego. 5. Wizja lokalna nie jest obowiązkowa. 6. Zamawiający wymaga 60-cio miesięcznego okresu gwarancji. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załączona do SWZ dokumentacja projektowa – zał. nr 9. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-09-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-10-17 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | STRABAG Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 5210421928 |
| 4.3.3.) | Ulica | Parzniewska 10 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Pruszków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-800 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1046572,50 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00425423/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-10-17 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1046572,50 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.