Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 970 000 zł
Umowa zawarta
6 października 2025
Okres realizacji
do 15 maja 2026
Oferty w postępowaniu
14 ofertceny: 2 970 000 zł – 4 599 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa budynku Publicznego żłobka w Łubiance wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną

Zamawiający Gmina Łubianka (Łubianka, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku Publicznego żłobka w Łubiance wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną”, wybierając ofertę wykonawcy PPH–Usługi Budowlane MARIUSZ PATALON. Wartość umowy: 2 970 000 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Gmina ŁubiankaŁubianka, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 10 listopada 2025
Wartość umowy
2 970 000 zł
Liczba ofert
14 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 lipca 2025

    Termin ofert: 6 sierpnia 2025 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 listopada 2025

    14 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPH–Usługi Budowlane MARIUSZ PATALON (Chełmżą), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 970 000,00 zł (umowę zawarto 6 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 14 ofert; ceny wahały się od 2 970 000,00 zł do 4 599 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 maja 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łubianka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118721

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Jana Pawła II 8

1.5.2.)Miejscowość

Łubianka

1.5.3.)Kod pocztowy

87-152

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.)Numer telefonu

56 678 82 17

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@lubianka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubianka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_lubianka

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa budynku Publicznego żłobka w Łubiance wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f63e00a0-feee-44ca-b880-17a613be5ea0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00524868

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00032864/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa budynku Publicznego żłobka w Łubiance wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach MALUCH+

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00331933

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZP.271.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających budowie budynku Publicznego żłobka w Łubiance wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną.
2. Charakterystyczne parametry obiektu:
– projektowana kubatura – 1.714,36 m3
- projektowana powierzchnia wewnętrzna – 372,18 m2
- projektowana powierzchna użytkowa – 287,73 m3
- wysokość obiektu – 4,08 m
- długość obiektu – 37,70 m
- szerokość obiektu – 12,07 m
- liczba kondygnacji – 1
- nachylenie połaci stropodachu – od 1,5 % do 12 %

Zakres prac obejmuje m.in.
Roboty budowlane
• roboty ziemne – wykopy, podłoża pod posadzki, roboty murowane, elementy żelbetowe, konstrukcja i pokrycie dachu, ścianki działowe, stolarka okienna i drzwiowa, tynki wewnętrzne, sufity, elewacje docieplenie ścian styropianem gr 15 cm z tynkiem cienkowarstwowym.
Instalacje sanitarne
• instalacja ogrzewania podłogowego, instalacja wodociągowa, instalacja kanalizacyjna, klimatyzacja, wentylacja mechaniczna, instalacja źródła ciepła – gruntowa pompa ciepła wraz z odwiertami pionowymi, przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne
Instalacja elektryczna
• rozdzielnice, oświetlenie ogólne, awaryjne, ewakuacyjne, instalacja gniazd, instalacja CCTV, sieci IT oraz SSWiN.
[...] Więcej informacji w Rozdziale 5 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

14

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

14

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2970000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4599000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2970000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPH–Usługi Budowlane MARIUSZ PATALON

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8790084767

7.3.4)Miejscowość

Chełmżą

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty budowlane w branży sanitarnej i elektrycznej – około 25 % wartości brutto oferty

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2970000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-05-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łubianka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łubianka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 970 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPH–Usługi Budowlane MARIUSZ PATALON (Chełmżą). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 14 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.