Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zakup i dostawa koparko-ładowarki wraz z osprzętem

Zamawiający Gmina Opatowiec (Opatowiec, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup i dostawa koparko-ładowarki wraz z osprzętem”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OpatowiecOpatowiec, Świętokrzyskie (powiat Kazimierski →)opublikowano 7 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 398 150 zł
Konkurencyjność
~1,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Opatowiec

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010524

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 3

1.4.2.)Miejscowość

Opatowiec

1.4.3.)Kod pocztowy

28-520

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 413518052

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@opatowiec.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opatowiec.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-76e45bab-9b0a-4ecb-86dd-006dacfb5396

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00522258

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00431178

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Zakup i dostawa koparko-ładowarki wraz z osprzętem

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup i dostawa koparko-ładowarki wraz z osprzętem
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa do siedziby Zamawiającego koparko – ładowarki zgodnej z opisem zawartym w specyfikacji technicznej stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Koparko - ładowarka musi być fabrycznie nowa, wyprodukowana nie wcześniej niż w roku 2025, nieużywana, nieeksponowana na wystawach lub imprezach targowych oraz przeznaczona dla krajów europejskich i ruchu prawostronnego.
Sprzęt musi spełniać obowiązujące w Polsce wymagania wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997r – Prawo o ruchu drogowym oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy w tym:
a) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.),
b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2024 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów (Dz. U. 2024 poz. 1709).
Zamawiany sprzęt musi pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji na terenie Polski.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ.
2. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z dostarczeniem wyposażenia do Zamawiającego oraz odpowiada za przedmiot umowy (ryzyko utraty, uszkodzenia itd.) do czasu jego odbioru przez Zamawiającego.
3. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca bezpłatnie przeprowadził pierwszy przegląd gwarancyjny.
4. Zamawiany sprzęt musi posiadać minimum 12 miesięczną gwarancję producenta bez limitu motogodzin. Przedłużenie min. okresu gwarancji i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert.
5. Określenie przedmiotu zamówienia za pomocą kodów CPV:
43260000-3 Koparki, czerpaki i ładowarki, i maszyny górnicze,
43261000-0 Koparki mechaniczne,
43261100-1 Ładowarki mechaniczne.

3.9.)Główny kod CPV

43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

3.10.)Dodatkowy kod CPV

43261000-0 - Koparki mechaniczne

43261100-1 - Ładowarki mechaniczne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-16

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-10-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

BERGERAT MONNOYEUR Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL 778 002 23 10

4.3.4.)Miejscowość

Kielce

4.3.5.)Kod pocztowy

25-145

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

495316,08 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00479085/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-10-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

495316,08 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43260000-3Koparki, czerparki i ładowarki, i m…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
398 150 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
290 066 zł458 474 zł
Rozstęp międzykwartylowy
168 408 zł
Źródło próbki
CPV 43260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
290 066 zł
Mediana
398 150 zł
Górny kwartyl
458 474 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Opatowiec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opatowiec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43260000-3 (Koparki. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.