Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
188 190 zł
Umowa zawarta
30 października 2025
Okres realizacji
365 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 188 190 zł – 596 550 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta branży drogowej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 63 z drogą powiatową nr 1210L i drogą gminną nr 102449L w m. Łuków

Zamawiający Powiat Łukowski (Łuków, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 63 z…”, wybierając ofertę wykonawcy Drogowa Inżynieria Sp. z o.o. Sp. k. Wartość umowy: 188 190 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Powiat ŁukowskiŁuków, Lubelskie (powiat Łukowski →)opublikowano 4 listopada 2025
Wartość umowy
188 190 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 września 2025

    Termin ofert: 6 października 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 listopada 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Drogowa Inżynieria Sp. z o.o. Sp. k. (Chełm), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 188 190,00 zł (umowę zawarto 30 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 188 190,00 zł do 596 550,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 365 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ŁUKOWSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711581825

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Józefa Piłsudskiego 17

1.5.2.)Miejscowość

Łuków

1.5.3.)Kod pocztowy

21-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@starostwolukow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatlukowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdplukow.ezamawiajacy.pl/pn/zdplukow/demand/235931/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 63 z drogą powiatową nr 1210L i drogą gminną nr 102449L w m. Łuków

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1a4bb8e9-86ab-426f-8a65-4a844e5b071a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00514469

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00022922/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 63 z drogą powiatową nr 1210L i drogą gminą nr 102449L w m. Łuków

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00443708

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AZ.262.37.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

201172,85 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego polegającego na rozbudowie skrzyżowania drogi krajowej nr 63 z drogą powiatową nr 1210L i drogą gminną nr 102449L w miejscowości Łuków w zakresie:
- regulacji stanu prawnego granic pasa drogowego,
- wykonania dokumentacji projektowej wszystkich branż w zakresie niezbędnym do uzyskania zezwolenia na prowadzenie robót budowlanych i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych.
Plan orientacyjny przedstawiający lokalizację zadania inwestycyjnego stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
Wymagane jest sporządzenie dokumentacji projektowej budowy skrzyżowania typu rondo niezbędnej do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (dalej „decyzja ZRID”) w organie administracji architektoniczno-budowlanej (wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji ZRID), jak również dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane. Dokumentacja powinna być opracowana w oparciu o obowiązujące przepisy z uwzględnieniem warunków technicznych wydanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad pismem z dnia 21.11.2024 r. znak: OLU.Z-3.4340.42.2024, stanowiących załącznik nr 11 do SWZ.
Klasa techniczna drogi: GP (wlot o najwyższej klasie technicznej – droga krajowa nr 63)

2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie i przedłożenie Zamawiającemu w terminie 14 dni licząc od dnia podpisania umowy harmonogramu prac projektowych określającego terminy przygotowania poszczególnych części dokumentacji projektowej, decyzji administracyjnych i opinii, a także uzgodnień wymaganych przepisami prawa i warunkami GDDKiA;
2) Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu. W ramach koncepcji należy:
• opisać stan istniejący, wykonać pomiary wysokościowe, sporządzić rysunki istniejących przekroi normalnych;
• przedstawić wstępny projekt zagospodarowania terenu i konstrukcji nawierzchni wraz z przekrojem podłużnym i przekrojami poprzecznymi (rozstaw maksymalny 25m),
• zidentyfikować występujące kolizje;
3) Przygotowanie materiałów wyjściowych do przeprowadzenia procedur związanych z wykonaniem map podziałowych (zestawienie nieruchomości, które będą dzielone oraz przejmowane w całości pod pas drogi powiatowej);
4) Opracowanie planu sytuacyjnego z zaznaczoną ostateczną projektowaną linią rozgraniczającą pas drogi;
5) Wykonanie opracowania geodezyjnego projektu podziału nieruchomości pod realizację inwestycji drogowej do celów związanych z uzyskaniem decyzji ZRID – w ilości 5 egz.;
6) Uzyskanie aktualnych map do celów projektowych niezbędnych do opracowania projektu budowlanego;
7) Uzyskanie w imieniu inwestora decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i decyzji wodnoprawnych, jeżeli wymagane;
8) Uzyskanie w imieniu inwestora zgody na wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, opracowanie projektu umożliwiającego ich wycinkę w terenie;
9) Uzyskanie w imieniu inwestora opinii zgodnie z art. 11b i 11d ustawy z dnia
10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych;
10) Wykonanie dokumentacji geotechnicznej niezbędnej do uzyskania decyzji ZRID;
11) Uzyskanie wszelkich innych uzgodnień niezbędnych do prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej;
12) Opracowanie kompletnego projektu budowlanego łącznie ze wszystkimi załącznikami, decyzjami, opiniami i uzgodnieniami, warunkującymi otrzymanie decyzji ZRID – projekt zagospodarowania terenu w ilości 4 egz., projekt architektoniczno-budowlany w ilości 3 egz. i projekt wykonawczy w ilości 3 egz., w tym projekt kanału technologicznego oraz projekty przebudowy urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego, kolidujących z inwestycją, jeżeli wystąpią. Projekt budowlany należy opracować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz. U. 2022 poz. 1679 z późn. zm.);
13) Przygotowanie i złożenie w imieniu inwestora kompletnego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID;
14) Uzyskanie w imieniu inwestora decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej podlegającej wykonaniu (decyzja ostateczna lub z rygorem natychmiastowej wykonalności);
15) Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem - w ilości 3 egz.;
16) Opracowanie projektu organizacji ruchu na czas robót wraz z zatwierdzeniem w ilości 3 egz.;
17) Opracowanie projektu wykonawczego zgodnego z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 29 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w ilości 3 egz.;
18) Opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich zgodnych z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym – w ilości po 1 egz.;
19) Opracowanie wraz z uzgodnieniem w GDDKIA Oddział w Lublinie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 29 grudnia 2021 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w ilości 1 egz.;
3. Skompletowana dokumentacja musi zawierać również płytę CD/DVD zawierającą całość opracowań w formie cyfrowej – wersja nieedytowalna w PDF oraz edytowalna (DOC, DWG, KST, XLS).
4. Projekty wykonawcze powinny być sporządzone na papierze w formacie wstęgi o wysokości 297mm.
5. Opracowana dokumentacja projektowa m.in. będzie stanowiła opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem będzie wykonanie określonych robót budowlanych i dlatego Wykonawca nie może w dokumentacji projektowej wskazywać znaków towarowych oraz patentów lub pochodzenia, chyba że będzie to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można przedmiotu zamówienia opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń przy czym w takim przypadku wskazaniu takiemu winno towarzyszyć wyrażenie „lub równoważny” – wykonawca sporządzi wówczas zakresy równoważności dla każdego ze wskazanych produktów.
6. Wykonawca na wykonany przedmiot zamówienia udzieli Zamawiającemu 36-miesięcznej rękojmi za wady fizyczne i prawne, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru.

7. Wykonawca w okresie trwania rękojmi zobowiązuje się do bezpłatnego usunięcia stwierdzonych wad, usterek i braków w dokumentacji projektowej, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, nie krótszym niż 14 dni. Jeżeli Wykonawca nie usunie
w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie wad, usterek lub braków ujawnionych
w dokumentacji projektowej, to Zamawiający może zlecić ich usunięcie innemu podmiotowi na koszt Wykonawcy.

8. W ramach ceny zamówienia Wykonawca będzie zobligowany do:
1) uzgadniania opracowań projektowych z zarządcami dróg stanowiących wloty skrzyżowania;
2) przekazywania Zamawiającemu kserokopii wszystkich orzeczeń organów administracji publicznej oraz opinii i uzgodnień innych podmiotów wydanych w trakcie obowiązywania umowy w terminie 2 dni roboczych od dnia ich otrzymania przez Wykonawcę;
3) przestrzegania praw autorskich i pokrewnych, patentów i licencji;
4) dokonywania uzupełnień lub wyjaśnień szczegółowych dotyczących opracowanej dokumentacji na etapie postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji ZRID oraz postępowania u udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych;
5) sprawowania nadzoru autorskiego polegającego na kontrolowaniu zgodności realizacji robót budowlanych ze sporządzoną dokumentacją projektową. Podstawą przystąpienia do pełnienia nadzoru autorskiego będzie pisemna informacja Zamawiającego obejmująca wskazanie wybranego przez niego wykonawcy robót budowlanych, ustalone z nim terminy realizacji robót oraz – wezwanie Wykonawcy do podjęcia obowiązków wynikających z zobowiązania do pełnienia nadzoru autorskiego. Termin sprawowania nadzoru autorskiego będzie odpowiadał terminowi realizacji robót budowlanych;
6) uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego.

4.5.3.)Główny kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

188190,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

596550,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

188190,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Drogowa Inżynieria Sp. z o.o. Sp. k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5632431659

7.3.4)Miejscowość

Chełm

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

188190,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

365 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71322000-1Usługi inżynierii projektowej w zak…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
244 496 zł
Próbka: 69 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
114 000 zł375 662 zł
Rozstęp międzykwartylowy
261 662 zł
Źródło próbki
CPV 71322000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
114 000 zł
Mediana
244 496 zł
Górny kwartyl
375 662 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Łukowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łuków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 188 190 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71322000-1 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Drogowa Inżynieria Sp. z o.o. Sp. k. (Chełm). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.