Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
324 000 zł
Umowa zawarta
30 października 2025
Okres realizacji
do 15 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 288 649 zł – 525 000 złodrzucone: 6wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 12% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja „G”40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Remont korytarzy na wszystkich kondygnacjach mieszkalnych w budynku A na potrzeby Centrum Rehabilitacyjno- Opiekuńczego DPS w Łodzi”

Zamawiający Centrum Rehabilitacyjno-opiekuńcze Dom Pomocy Społecznej w Łodzi (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Remont korytarzy na wszystkich kondygnacjach mieszkalnych w budynku A na potrzeby Centrum…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „LAUER” Przemysław Lauer. Wartość umowy: 324 000 zł. Złożono 12 ofert.

Wartość umowy
324 000 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „LAUER” Przemysław Lauer (Pabianice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 324 000,00 zł (umowę zawarto 30 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 288 649,06 zł do 525 000,00 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM REHABILITACYJNO-OPIEKUŃCZE DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁODZI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 004273870

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stanisława Przybyszewskiego 255/267

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

92-338

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.)Numer telefonu

42 250 72 00 do 05

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@crodps.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.crodps.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a50bf195-e777-4f54-bfab-237a260965c0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont korytarzy na wszystkich kondygnacjach mieszkalnych w budynku A na potrzeby Centrum Rehabilitacyjno- Opiekuńczego DPS w Łodzi”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a50bf195-e777-4f54-bfab-237a260965c0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00511446

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00029305/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont korytarzy na wszystkich kondygnacjach mieszkalnych w budynku A na potrzeby Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego DPS w Łodzi

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/4/CRO/2025/R

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

291711,99 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w STWOR stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, w Przedmiarze stanowiącym załącznik nr 2b do SWZ oraz opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

12

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

288649,06 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

525000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

324000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „LAUER” Przemysław Lauer

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7311736729

7.3.3)Ulica

Piątkowisko 49A

7.3.4)Miejscowość

Pabianice

7.3.5)Kod pocztowy

95-200

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

324000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wyboru najkorzystniejszej oferty dokonano na podst. art. 239 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j Dz.U. poz. 2024 poz. 1320 ze zm.) w związku z art. 263.
Uzasadnienie faktyczne:
Oferta została wybrana po ponownym badaniu i ocenie ofert na mocy art. 263 tj. jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybraniana pierwotnie jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Rehabilitacyjno-opiekuńcze Dom Pomocy Społecznej w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 324 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „LAUER” Przemysław Lauer (Pabianice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.