Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
270 000 zł
Umowa zawarta
31 października 2025
Okres realizacji
40 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 270 000 zł – 275 400 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktóry40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wycinka krzewów oraz samosiewów drzew tworzących zakrzewienia, rosnących w pasach dróg powiatowych na terenie powiatu lubińskiego

Zamawiający Powiat Lubiński (Lubin, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wycinka krzewów oraz samosiewów drzew tworzących zakrzewienia, rosnących w pasach dróg…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Ogrodnicze Elitelas Sp. z o.o. Wartość umowy: 270 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat LubińskiLubin, Dolnośląskie (powiat Lubiński →)opublikowano 3 listopada 2025
Wartość umowy
270 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Ogrodnicze Elitelas Sp. z o.o. (Baranów Sandomierski).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 270 000,00 zł (umowę zawarto 31 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 270 000,00 zł do 275 400,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 40 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT LUBIŃSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647222

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Kilińskiego 12B

1.5.2.)Miejscowość

Lubin

1.5.3.)Kod pocztowy

59-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@powiat-lubin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

powiat-lubin.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-lubin.ezamawiajacy.pl/pn/powiat-lubin/demand/235878/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wycinka krzewów oraz samosiewów drzew tworzących zakrzewienia, rosnących w pasach dróg powiatowych na terenie powiatu lubińskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-26cacc49-cfb1-421e-ba2a-413aec1b9ec6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00510000

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00447996

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.272.23.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac polegających na wycince krzewów oraz samosiewów drzew tworzących zakrzewienia, rosnących w pasach dróg powiatowych na terenie powiatu lubińskiego, w tym m.in.: z rowów przydrożnych, skarp i poboczy. W zakres prac wchodzi m.in.: wycinka, zrębkowanie, karczowanie korzeni lub frezowanie korzeni i pni do 10 cm poniżej terenu, oznakowanie terenu podczas prowadzonych prac, odtworzenie nawierzchni terenu (uzupełnienie humusem, kruszywem z zagęszczeniem), zasianie trawy, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac, wywiezienie oraz utylizacja odpadów.

4.5.3.)Główny kod CPV

77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

270000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

275400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

270000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Ogrodnicze Elitelas Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8672250279

7.3.3)Ulica

ul. Durdy 141

7.3.4)Miejscowość

Baranów Sandomierski

7.3.5)Kod pocztowy

39-450

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

270000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Lubiński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 270 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77340000-5 (Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Ogrodnicze Elitelas Sp. z o.o. (Baranów Sandomierski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.