Unieważniono wszystkie części postępowania2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Zakup sprzętu ratowniczego, logistycznego oraz ochronnego
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 2Zakup sprzętu wsparcia
    Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Doposażenie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej Urzędu Miasta w Pilawie Górnej w sprzęt ratowniczy, logistyczny, oraz wsparcia. Z podziałem na części

Zamawiający Gmina Piława Górna (Piława Górna, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Doposażenie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej Urzędu Miasta w Pilawie Górnej w…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Piława GórnaPiława Górna, Dolnośląskie (powiat Dzierżoniowski →)opublikowano 31 października 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 2 części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Piława Górna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717852

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piastowska 69

1.5.2.)Miejscowość

Piława Górna

1.5.3.)Kod pocztowy

58-240

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

74 832 49 28

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pilawagorna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.pilawagorna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pilawagorna.ezamawiajacy.pl/pn/pilawagorna/demand/242046/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Doposażenie magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej Urzędu Miasta w Pilawie Górnej w sprzęt ratowniczy, logistyczny, oraz wsparcia. Z podziałem na części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-64ff390a-c2ce-4f6a-b6f5-96ea8d8ef901

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00507954

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00490597

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BOC.271.1.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

260000 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

211382 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup sprzętu ratowniczego, logistycznego oraz ochronnego

4.5.3.)Główny kod CPV

35000000-4 - Sprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny

4.5.5.)Wartość części

206000 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup sprzętu wsparcia

4.5.3.)Główny kod CPV

39721310-8 - Ogrzewacze powietrza

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43812000-8 - Piły

4.5.5.)Wartość części

54000 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie faktyczne
1. W toku badania ofert w Części 1 najkorzystniejsza oferta złożona przez PROFILEXPOL Sp. z o.o. została oceniona pod względem ceny.
2. Cena tej oferty przewyższa środki finansowe zabezpieczone przez Zamawiającego na realizację przedmiotu zamówienia. Zamawiający dokonał analizy budżetu i stwierdził brak możliwości zwiększenia środków do poziomu odpowiadającego zaproponowanej cenie.
3. Wobec powyższego zachodzą przesłanki unieważnienia wskazane w art. 255 ust. 1 pkt 3 PZP — kontynuacja postępowania i zawarcie umowy nie jest możliwa bez zwiększenia środków, co nie leży w gestii Zamawiającego.
Uzasadnienie prawne
• Przepis art. 255 ust. 1 pkt 3 PZP obliguje Zamawiającego do unieważnienia postępowania, gdy najkorzystniejsza oferta przewyższa zabezpieczone środki, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę — okoliczność ta nie zaistniała. W takim stanie faktycznym unieważnienie w części dotyczącej Części 1 jest konieczne i zgodne z prawem.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

263071,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

263071,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

263071,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Podstawa prawna
Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie Części 2 na podstawie art. 255 ust. 1 pkt 7 PZP (uchylenie się wykonawcy, którego oferta została wybrana, od zawarcia umowy lub niewniesienie wymaganego zabezpieczenia), oraz — w uzupełnieniu — art. 255 ust. 1 pkt 2 PZP jeżeli skutkuje to odrzuceniem wszystkich ofert niepodlegających odrzuceniu
W toku badania ofert w Części 2, po wezwaniu Wykonawcy do wyjaśnień na podstawie art. 224 PZP dotyczących podejrzenia rażąco niskiej ceny, Zamawiający otrzymał od wykonawcy PROFILEXPOL Sp. z o.o. pismo (odpowiedź na wezwanie) o treści wskazującej, iż wykonawca pomylił się w doborze asortymentu w ofercie i że nie jest w stanie zrealizować zamówienia w zakresie zaproponowanej ceny oraz w zakresie zaoferowanego asortymentu.
1. W efekcie powyższego oświadczenia brak jest możliwości zawarcia umowy zgodnie z treścią złożonej oferty (brak faktycznej zdolności lub woli do realizacji zamówienia w warunkach określonych w ofercie). Oświadczenie wykonawcy ma charakter jednoznaczny i skuteczny — wykonawca de facto rezygnuje z możliwości wykonania zamówienia w zaoferowanej postaci.
2. W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia zgodnie z art. 255 ust. 1 pkt 7 PZP — wykonawca, którego oferta została wybrana, uchylił się od zawarcia umowy (brak możliwości zawarcia umowy z uwagi na wyjaśnienia złożone przez wykonawcę). W takim stanie faktycznym zawarcie umowy jest niemożliwe, co uzasadnia unieważnienie postępowania w tej części.
Uzasadnienie prawne (szczegóły)
• Zgodnie z art. 224 PZP zamawiający wezwał wykonawcę do złożenia wyjaśnień dotyczących podejrzenia rażąco niskiej ceny; odpowiedź wykonawcy stanowiła stwierdzenie braku możliwości realizacji zamówienia w zaoferowanej formie — co wskazuje na brak podstaw do zawarcia umowy. Zgodnie z art. 255 ust. 1 pkt 7 PZP w takim przypadku Zamawiający ma obowiązek unieważnić postępowanie w części, której dotyczy ta okoliczność.

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

36252,55 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

36252,55 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

36252,55 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Piława Górna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piława Górna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 35000000-4 (Sprzęt bezpieczeństwa. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.