Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
283 321 zł
Umowa zawarta
30 października 2025
Okres realizacji
od 1 listopada 2025 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%śledzenie przesyłek rejestrowanych przez Internet40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie na rzecz Starostwa Powiatowego w Mławie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w okresie 01.11.2025 r. – 31.12.2026 r.

Zamawiający Powiat Mławski (Mława, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie na rzecz Starostwa Powiatowego w Mławie usług pocztowych w obrocie krajowym i…”, wybierając ofertę wykonawcy Poczta Polska S.A. Wartość umowy: 283 321 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiat MławskiMława, Mazowieckie (powiat Mławski →)opublikowano 31 października 2025
Wartość umowy
283 321 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,5 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 października 2025

    Termin ofert: 28 października 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 października 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Poczta Polska S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 283 321,00 zł (umowę zawarto 30 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 listopada 2025 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT MŁAWSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130377735

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Władysława Stanisława Reymonta 6

1.5.2.)Miejscowość

Mława

1.5.3.)Kod pocztowy

06-500

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.7.)Numer telefonu

23/323 39 94

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@powiatmlawski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatmlawski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatmlawski

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie na rzecz Starostwa Powiatowego w Mławie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w okresie 01.11.2025 r. – 31.12.2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-291f16cb-4046-4e19-a772-9435dd9ba797

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00507856

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00485249

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Or.272.1.39.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Starostwa Powiatowego w Mławie zwanym dalej „Zamawiającym”, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich zwrotów, zgodnie z przepisami ustawy
z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz.U. z 2025 r. poz. 366 ze zm.) oraz aktami wykonawczymi do tej ustawy.

4.5.3.)Główny kod CPV

64110000-0 - Usługi pocztowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

64113000-1 - Usługi pocztowe dotyczące paczek

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

283321,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

283321,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

283321,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Poczta Polska S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5250007313

7.3.3)Ulica

Rodziny Hiszpańskich

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-940

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

283321,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-11-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

64110000-0Usługi pocztowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
308 900 zł
Próbka: 79 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
187 950 zł551 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
363 050 zł
Źródło próbki
CPV 64110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
187 950 zł
Mediana
308 900 zł
Górny kwartyl
551 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Mławski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 283 321 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64110000-0 (Usługi pocztowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Poczta Polska S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.