Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
237 225 zł
Umowa zawarta
2 października 2025
Okres realizacji
do 15 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

BZP.271.84.2025 Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu 9-osobowego przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, na potrzeby gminy, Miasta Nowy Sącz

Zamawiający Miasto Nowy Sącz (Nowy Sącz, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „BZP.271.84.2025 Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu 9-osobowego przystosowanego…”, wybierając ofertę wykonawcy WIKAR ŻYTKOWICZ SPÓŁKA JAWNA. Wartość umowy: 237 225 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miasto Nowy SączNowy Sącz, Małopolskieopublikowano 24 października 2025
Wartość umowy
237 225 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WIKAR ŻYTKOWICZ SPÓŁKA JAWNA (Nowy Sącz).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 237 225,00 zł (umowę zawarto 2 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Nowy Sącz

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Miasta Nowego Sącza

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893167

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Sącz

1.5.3.)Kod pocztowy

33-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@nowysacz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nowysacz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/nowysacz; https://bip.malopolska.pl/nowysacz,m,288947,ogloszeniaozamowieniach

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

BZP.271.84.2025 Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu 9-osobowego przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, na potrzeby gminy, Miasta Nowy Sącz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-51ed471b-60c8-486e-afc6-c4126e1735a5

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00495103

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00059384/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa samochodów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00419175

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.84.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

192929,54 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostawa, przeniesienie własności na Zamawiającego i wydanie Zamawiającemu fabrycznie nowego samochodu 9-osobowego przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich
II. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączniku nr 1 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

237225,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

237225,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

237225,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WIKAR ŻYTKOWICZ SPÓŁKA JAWNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7341013881

7.3.3)Ulica

Węgierska 168

7.3.4)Miejscowość

Nowy Sącz

7.3.5)Kod pocztowy

33-300

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

237225,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamówienie dofinansowane jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2025 r. - Obszar D.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34110000-1Samochody osobowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
210 000 zł
Próbka: 127 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
171 993 zł314 196 zł
Rozstęp międzykwartylowy
142 203 zł
Źródło próbki
CPV 34110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
171 993 zł
Mediana
210 000 zł
Górny kwartyl
314 196 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Nowy Sącz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Sącz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 237 225 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34110000-1 (Samochody osobowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WIKAR ŻYTKOWICZ SPÓŁKA JAWNA (Nowy Sącz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.