Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 388 000 zł
Umowa zawarta
13 października 2025
Okres realizacji
do 15 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 240 028 zł – 1 388 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 12% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie pokrycia dachu budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 KM PSP we Wrocławiu

Zamawiający Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie pokrycia dachu budynku Jednostki…”, wybierając ofertę wykonawcy PHB „Tyliński” sp. j. Wartość umowy: 1 388 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we WrocławiuWrocław, Dolnośląskieopublikowano 22 października 2025
Wartość umowy
1 388 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931938949

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kręta 28

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

50-233

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.7.)Numer telefonu

713207004

1.5.8.)Numer faksu

713207005

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wroclaw@kmpsp.wroclaw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kmpsp.wroclaw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1166974

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie pokrycia dachu budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 KM PSP we Wrocławiu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-08396776-968c-4cb3-9afa-8aa482ada12d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00490437

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00077152/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont dachu w budynku JRG-2 KM PSP we Wrocławiu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00397728

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MT.2370.23.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1115000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie roboty budowlanej polegającej na wymianie pokrycia dachowego budynku koszarowo-garażowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 we Wrocławiu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1240027,55 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1388000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1388000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHB „Tyliński” sp. j.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6972142742

7.3.3)Ulica

1 Maja 10

7.3.4)Miejscowość

Leszno

7.3.5)Kod pocztowy

64-100

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1388000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45260000-7Roboty w zakresie wykonywania pokry…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
293 951 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 738 zł529 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
329 619 zł
Źródło próbki
CPV 45260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 738 zł
Mediana
293 951 zł
Górny kwartyl
529 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 388 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45260000-7 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHB „Tyliński” sp. j. (Leszno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.